MEBA: Dassault zaprezentował makietę modelu 5X

Dassault Falcon 5X - wnętrze kabiny

Podczas targów lotnictwa biznesowego, które od 8 do 10 grudnia odbywają się w Dubaju, koncern Dassault zaprezentował makietę kabiny modelu 5X. Do chwili obecnej, francuski producent uzyskał od klientów z Bliskiego Wschodu pięć zamówień na ten wielko kabinowy ultra dalekiego zasięgu odrzutowiec biznesowy.

Po raz pierwszy Dassault zaprezentował dwusilnikowego 5X (o zasięgu 9630 km) rok temu i już wtedy przyciągnął znaczące zainteresowanie potencjalnych kontrahentów. "Bliski Wschód obecnie stanowi 20% ogółu sprzedaży modelu 5X", powiedział wiceprezes Dassault, Olivier Villa. "Zanim zaprezentowaliśmy ten samolot na miejscowym rynku to już go tam sprzedaliśmy. Klienci z tego regionu wymagają przestronności, zasięgu, elastyczności i efektywnego spalania. 5X posiada wszystkie te cechy, "dodał.

Zgodnie z obecnymi założeniami, pierwszy z trzech samolotów testowych ma wykonać swój dziewiczy lot w pierwszej połowie przyszłego roku, a kolejna maszyna niedługo później. Certyfikacja ma zostać zakończona do końca 2016 r., a wejście do służby zaplanowano na 2017 r. Wystawa Dassault podczas targów MEBA obejmuje również ultra dalekiego zasięgu 7X (najlepiej sprzedający się w ostatnich pięciu latach w regionie produkt Dassault) oraz 900LX

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.dassaultfalcon.com

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus