Hawker Beechcraft wstrzymuje rozwój modelu 200

Hawker 200

Firma Hawker Beechcraft poinformowała o spowolnieniu prac rozwojowych odrzutowca Hawker 200, który pierwotnie nosił nazwę Premier II. Według analityków lotniczych, maszyna stała się kolejną, wśród samolotów biznesowych, ofiarą długotrwałego kryzysu światowej gospodarki. Decyzja ta została podjęta rok po wstrzymaniu rozwoju modelu 400XP.

W piśmie skierowanym do pracowników firmy Hawker, jej prezes, Bill Boisture napisał: "Biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą oraz jej wpływ na aktualną i prognozowaną koniunkturę w segmencie lekkich odrzutowców biznesowych, ustaliliśmy, że rozwój Hawkera 200 zostanie spowolniony do momentu, aż wskaźniki na rynku ponownie zaczną rosnąć”.

Boisture przyznał, że przemysł lotniczy stoi w obliczu "jednego z najbardziej wymagających momentów w swojej historii" i czas powrotu koniunktury pozostaje niepewny. Jednak podkreślił, że model 200 pozostaje ważny dla przyszłości firmy, ale obecnie jego projekt został naturalnie wstrzymany.

„Hawker Beechcraft zweryfikuje wartość tego statku powietrznego w świetle nowych technologii, które mogą mieć zastosowanie w przyszłości. Podjęte działania będą korzystne dla osób które już zamówiły ten model, jak również i przyszłych klientów", powiedział Boisture. Kończąc prezes firmy zauważył, że inne segmenty rynku wykazują jednak stabilność. "W wyniku tych wskaźników, podnosimy produkcję naszych pozostałych turbośmigłowych i odrzutowych statków powietrznych, aby sprostać przyszłorocznemu zapotrzebowaniu", dodał.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus