Firma London Air Services kupiła pięć samolotów Learjet 75

Learjet 75

Jak poinformowała firma Bombardier, spółka London Air Services (LAS), której siedziba główna mieści się w Richmond w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja, złożyła zamówienie na pięć samolotów Learjet 75 o wartości ok. 65 mln dolarów. Spółka LAS jest pierwszym operatorem z Kanady, który będzie użytkował ten nowy typ odrzutowca biznesowego.

"Learjet 75 jest idealnym połączeniem zaawansowanej technologii, funkcjonalności, nowoczesnego wystroju kabiny i legendarnej wydajności, która jest tak pożądana przez operatorów”, powiedział Wynne Powell, prezes London Air Services. "Nowy odrzutowiec będzie doskonałym uzupełnieniem naszej obecnej floty biznesowych samolotów marki Bombardier", dodał.

W skład floty LAS wchodzi obecnie pięć samolotów Learjet 45, jeden Challenger 604, dwa Challenger 605, a w 2017 r. mają wejść odrzutowce biznesowe Global 7000. "London Air Services już w przeszłości był pierwszym klientem niektórych naszych konstrukcji, a w przyszłości planuje wdrożenie odrzutowca Global 7000", powiedział Steve Ridolfi, prezes firmy Bombardier Aircraft. "Jesteśmy po raz kolejny zaszczyceni zaufaniem, jakie ta spółka okazuje dla naszych produktów, pracowników i usług", dodał.

Jak informuje producent, dzięki zwiększeniu ciągu silników Honeywell TFE731-40BR, Learjet 75 zapewnia lepsze osiągi, co przekłada się m.in. na krótszą wymaganą długość pasa startowego niż w przypadku jednostek Honeywell TFE731-20BR. Dodatkowo, zastosowane rozwiązania przyczyniły się do zmniejszenia masy konstrukcji, a nowe winglety poprawiły jej aerodynamikę. Zmiany sprawiły, iż podczas wykonywania lotów w wysokich temperaturach i na dużych wysokościach producent zakłada 9% poprawę wydajności i nawet 4% zmniejszenie zużycia paliwa.

Odrzutowiec z dwoma pilotami i czterema pasażerami na pokładzie będzie mógł osiągać prędkości dochodzące do 0,75 Macha i wykonywać loty o długości do 3700 km, co pozwoli bezpośrednio operować pomiędzy Los Angeles a Toronto, jak również Bombajem i Bangkokiem. Jednostkowa cena samolotu została skalkulowana na poziomie 13 mln dolarów.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.bombardier.com

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus

Komentarze

0,75 macha? Co tak słabo. ;)