Eurocopter zwiększa obecność na azjatyckim rynku

Eurocopter logo

Firmy Eurocopter i oraz indonezyjska PT Dirgantara (PTDI) odnowiły umowę partnerską na kolejne pięć lat. "Fakt ten ma związek z działaniami mającymi zwiększyć sprzedaż naszych śmigłowców na miejscowym rynku", powiedział Henri Stell, wiceprezes Eurocoptera d/s sprzedaży i relacji z klientami w rejonie Azji i Pacyfiku.

Umowa została podpisana podczas wizyty premiera Francji Françoisa Fillona w Azji Południowo-Wschodniej. Obie firmy współpracują już od dłuższego czasu - w 2008 r. PTDI rozpoczął w swojej fabryce w Bandung produkcję kadłubów dla śmigłowców Super Puma AS332. Dodatkowo, w ciągu ostatnich trzech dekad, PTDI montował na licencji lekkie śmigłowce BO105 oraz transportowe SA330.

„Indonezja jest postrzegana jako jeden z najbardziej dynamicznych rynków sprzedaży śmigłowców w Azji Południowo-Wschodniej, nie tylko ze względu na rozległy obszar i liczne archipelagi, ale także na fakt, że mają tam bazy liczne starzejące się floty śmigłowców, które będą w najbliższych latach wymagały wymiany”, powiedział prezes PTDI, Budi Santoso. „Wraz z Eurocopterem jesteśmy na dobrej pozycji do realizacji zamówień, które w najbliższym czasie na lokalnym rynku najprawdopodobniej się pojawią”, dodał.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus