DUBAI Air Show 2011: Patrolowa wersja Diamonda DA42

DA42 MPP Guardian

W dniach od 13 do 17 listopada w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, odbywają się targi lotnicze Dubai Air Show 2011, na których pojawiło się kilka nowych konstrukcji lotniczych. Jedną z nich jest DA42 MPP Guardian, przeznaczona do odbywania patroli morskich i nadzoru granic zmodernizowana wersja Diamonda DA42.

DA42 MPP Guardian został wyposażony w radar Telephonics RDR-1700B, komunikację satelitarną oraz inne oprzyrządowanie elektro-optyczne zamontowane pod jego nosem. "Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, maszyna ta może pełnić te same misje co większe samoloty, ale o wiele taniej”, powiedział Markus Fischer, dyrektor ds. marketingu. Godzina kosztów operacyjnych wersji wyposażonej w silnik Austro AE300 została skalkulowana na poziomie 167 dolarów. W tej konfiguracji maszyna może wykonywać loty o długości nawet do 12 godzin., jednak wersja przeznaczona do wykonywania morskich patroli w klasycznej dwuosobowej załodze będzie mogła pozostawać w powietrzu od 6 do 8 godzin.

Firma postrzega połączenie przystępności i wydajności Guardiana, jako największą jego zaletę, która ma się przełożyć na wielkość późniejszej sprzedaży. "Oczekujemy, że w tym regionie pojawi się wiele zamówień na tę konstrukcję,” wyjaśniał Fischer. W celu wsparcia promocji samolotu, podczas targów w Dubaju, firma Diamond prowadzi codzienne prezentacje na stoisku spółki, gdzie prezetuje na żywo materiał (za pośrednictwem satelity) ze statku powietrznego tego typu wykonującego loty w Austrii.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus