Diamond promuje model DA62 na rynku bliskowschodnim

Diamond DA62

W ostatnim miesiącu, firma Diamond Aircraft odbyła trasę demonstracyjną modelu DA62 po Bliskim Wschodzie, która obejmowała m.in. Dubaj, Abu Dhabi oraz Katar. W zależności od konfiguracji, samolot ten może przewozić od pięciu do siedmiu osób, co sprawia, że producent widzi dla niego szansę na rynku konstrukcji osobistego użytku lub wykorzystania jako taksówki powietrznej.

Wcześniej, podczas kwietniowych targów lotnictwa ogólnego, które odbyły się we Friedrichshafen, firma poinformowała o przyznaniu dla modelu DA62 certyfikatu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Samolot ten posiada zasięg 2430 km, prędkość rpzelotową 180 węzłów, a jego cena została skalkulowana na poziomie 960 tys. euro.

DA62 był na Bliskim Wschodzie prezentowany wraz z innymi statkami powietrznymi należącymi do rodziny Diamonda, w tym DA40, który aktualnie jest wykorzystywany jako samolot treningowy w Saudi Aviation Flight Academy oraz DA42 w wersji platformy wielozadaniowej (MMP). Ten ostatni już wcześniej pojawił się w Dubaju, ale po raz pierwszy w konfiguracji MPP, która obejmuje elektro optyczne czujniki podczerwieni oraz radar morski.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus