Bombardier coraz bliżej ukończenia Learjeta 85

Learjet 85.jpg

Firma Bombardier poinformowała, iż prowadzi intensywne prace rozwojowe nowego w pełni kompozytowego odrzutowca biznesowego Learjet 85, który według wstępnych założeń ma zadebiutować na rynku w 2013 r.

Prezes spółki, Guy Hachey powiedział: „Program szybko posuwa się do przodu dzięki m.in. dużemu zaangażowaniu dostawców podzespołów, a dodatkowo także dobrych wynikach testów konwencjonalnych systemów, które zostały wykorzystane podczas budowy Learjeta 85". Wyzwania związane z technologiami zastosowannymi na tym statku powietrznym są jednak bardzo złożone i to jest to, nad czym obecnie pracujemy, dodał.

W najbliższym czasie Bombardier planuje zakończyć budowę zakładów mających produkować skrzydła i kadłub do odrzutowca w Queretaro, w Meksyku, podczas gdy w pierwszej fazie, montaż konstrukcji będzie się odbywał w fabryce Wichita, w stanie Kansas. Prezes stwierdził również, iż kryzys gospodarki światowej nie wpłynął znacząco na rozwój tego projektu, co przełożyło się fakt, iż w tym czasie firma w zasadzie nie straciła żadnych zleceń. Zgodnie z harmonogramem, pierwszy lot Learjeta 85 ma się odbyć około roku przed wprowadzeniem maszyny na rynek.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus