II Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa

II Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa (fot. fiestybalonowe.pl)

Już w drugi weekend stycznia zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie II Bałtowska Zimowa Fiesta Balonowa. Impreza odbędzie się w dniach 11-13.01.2019 r. w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. To druga edycja tego wydarzenia w województwie świętokrzyskim i jedno z największych wydarzeń zimowych w skali kraju – tak więc szczególna okazja – żeby skorzystać, przyjechać i wspólnie się pobawić.

Sukces I Bałtowskiej Zimowej Fiesty Balonowej spowodował, że zatęskniliśmy za tym miejscem oraz ciepłym przyjęciem gospodarzy i publiczności – mówią organizatorzy.

W programie zaplanowane są 4 loty 11, 12 i 13.01.2019 r. Istnieje możliwość lotu podczas fiesty. Program zawodów TUTAJ.

Dlaczego warto przyjechać na II Bałtowską Zimową Fiestę Balonową?

Proces stawiania tych wyjątkowych statków powietrznych, dmuchania i grzania powłoki jest bardzo widowiskowy. A potem balony unoszą się do nieba i to widok wart uwagi. – Po zapadnięciu zmroku, ok. g. 17.30 – planujemy pokaz nocny, tzw. Night Glow, przy stoku – gdzie z otwartych palników popłyną kilkumetrowe słupy ognia rozjaśniające ciemność. Spektakl ognia wzbogaci muzyka – opowiadają organizatorzy.

Starty balonów i naloty „na krzyż” odbywać się będą na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. W zawodach uczestniczyć będzie około 16 balonów na ogrzane powietrze, w tym jeden tzw. Chopper – jedyny w Polsce i nieliczny wśród balonów na świecie, który zamiast kosza ma ławeczkę z uprzężą; podczas lotu nogi pasażerów zwisają w powietrzu. Będzie też replika balonu Montgolfiera; można będzie uzyskać historyczny klimat na pamiątkowych zdjęciach.

Wśród konkurencji balonowych mają się odbyć m.in. pogoń za lisem (z balonu „lisa”, który wystartuje pierwszy, po wylądowaniu w pobliżu stoku wysiądzie sędzia i rozłoży krzyż, do którego pozostali piloci będą próbowali wrzucić marker).

Impreza ma charakter fiestowy, konkurencje będą się odbywały na oczach widzów i będą komentowane na bieżąco, przez głośniki na stoku. Będziemy odpowiadać na zgłaszane pytania dotyczące tej dyscypliny sportu – dodają organizatorzy.

Ekipy balonowe, które odwiedzą Bałtowski Kompleks Turystyczny przyjadą na fiestę z całej Polski, reprezentując różne kluby. Opiekę merytoryczną nad imprezą objął Aeroklub Warszawski, a dyrektorem sportowym został Ryszard Kurowski, przewodniczący sekcji balonowej AW.

Ale to nie koniec atrakcji. Na imprezie będzie okazja poznać i porozmawiać z prawdziwymi MISTRZAMI. W 2018 Polacy byli nie do pokonania. Wygrali największe światowe zawody. Mistrzostwo Świata Kobiet wywalczyła Daria Dudkiewicz-Goławska, a Puchar Gordona Bennetta zdobyli dla Polski (po 35 latach) – Mateusz Rękas i Jacek Bogdański. Relację z ich wyczynów będziemy mieli okazję usłyszeć w Bałtowie.

Zapraszamy w sobotę, 11.01.2019 r. na WIECZÓR MISTRZÓW – historie najlepszych z najlepszych.

Więcej informacji na stronie www.fiestybalonowe.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: fiestybalonowe.pl
comments powered by Disqus