Mistrzostwa Paragliding Accuracy Euro w Rumunii przełożone na 2022 rok

Paragliding Accuracy Euro przełożone na 2022 rok (fot. fai.org)

Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI) poinformowała, że w porozumieniu z organizatorami 7. Mistrzostw Europy FAI Paragliding Accuracy, podjęto decyzję o przełożeniu zawodów na 2022 rok.

Valentin Popa, Meet Dyrektor, napisał: „Bez względu na to, jak bardzo staraliśmy się odłożyć ten moment w nadziei na poprawę sytuacji, doszliśmy do wniosku, że najlepszą decyzją, jaką możemy podjąć, jest odłożenie mistrzostw zaplanowanych w dniach od 28 sierpnia do 5 września w Sybinie w Rumunii do podobnego okresu w 2022 roku.

To była trudna decyzja. Oparliśmy ją na poważnych rozważaniach dotyczących przewidywalności swobody przemieszczania się i możliwości organizacji wydarzeń sportowych z dużą liczbą osób. Główne decyzje dotyczące obiegu i bezpieczeństwa sportowców nie należały do ​​nas. Obserwowaliśmy ewolucję decyzji krajów europejskich dotyczących sytuacji pandemii. Chcieliśmy także uszanować pilotów i wszystkich tych, którzy chcą wydać środki finansowe na udział w tych mistrzostwach.

Chociaż zainwestowaliśmy środki finansowe, pracę i pasję w organizowanie tego konkursu, nie chcemy marnować tego, co do tej pory zbudowaliśmy, wymuszając organizację tego najlepszego konkursu za wszelką cenę.

Biorąc pod uwagę niemożność przełożenia konkursu na 2021 rok ze względu na Mistrzostwa Świata w Macedonii, będziemy nadal koncentrować się na kontynuowaniu prac przygotowawczych do 2022 r.

Bardzo dziękuję za wsparcie. Dziękuję za pracę”
.

Źródło: fai.org
comments powered by Disqus