13 marca w Finlandii rozpoczynają się FAI Drone Racing World Cup 2020

2020 FAI Drone Racing World Cup, fot. FAI

Sezon FAI Drone Racing World Cup 2020 rozpocznie się 13 marca w Oulu w Finlandii, gdzie zgromadzą się najlepsi piloci z całego świata, w tym Korei, Filipin i Maroka, w łącznej liczbie 43 zarejestrowanych zawodników. W ich skład wejdzie zwycięzca zeszłorocznej serii Pucharu Świata FAI Drone Racing, Tomass Pētersons z Łotwy.

„Impreza wzbudziła duże zainteresowanie, dlatego, że Mistrzostwa Świata odbyły się tuż przed końcem ubiegłego roku, a większość innych zawodów Pucharu Świata odbywa się dopiero latem. Konkurs z pewnością będzie miał co najmniej taki sam wysoki poziom jak w ubiegłym roku ”, przewiduje Ari-Pekka Repo, prezes FPV Finland, fińskiego stowarzyszenia dronowego.

Race of Drones Oulu odbędzie się na arenie sportowej w Ouluhalli i jest to pierwszy z serii 19 wyścigów Pucharu Świata zarejestrowanych w oficjalnym kalendarzu FAI na 2020 r. (i jak dotąd jedyny konkurs wyścigów dronów sankcjonowany przez FAI w Finlandii).

Zawody obejmują różne kategorie wyścigów, podczas których drony wykonują jak najszybszy przelot po wcześniej ustalonym torze. Wydarzenia mogą odbywać się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz hali, a każdy pilot biorący udział w zawodach ma swojego pomocnika. Nowoczesne drony są wyposażone w pokładowe kamery wideo, które przesyłają obrazy FPV do zestawów noszonych przez operatorów, umożliwiając im sterowanie małym bezzałogowcem po torze wyścigowym.

Więcej informacji na temat tych zawodów dostępnych jest tutaj (LINK)

Źródło: fai.org
comments powered by Disqus