Relacja z Mistrzstw Polski F3F 2014

W dniach 26-28 września 2014 w okolicach Jeleniej Góry rozgrywały się zorganizowane prze Aeroklub Jeleniogórski Mistrzostwa Polski F3F 2014. Na starcie stanęło 17 zawodników z całej Polski, w tym 2 juniorów.

Zawody rozgrywane były w miejscowości Rusko koło Strzegomia. W pierwszym dniu zawodów wiatr oscylował między 3 a 6 metrów na sekundę z kierunku zachodniego. W tym dniu rozegraliśmy 7 rund. Po pierwszym dniu na prowadzenie wysunął się Tomasz Kosecki (Aeroklub Gdański), przed Rafałem Wiaderkiem (SMO Feniks) i Jakubem Burym (Aeroklub Gdański).

W drugim dniu zawodów pogoda znacznie się poprawiła, Wiatr o sile 5-8m/s z kierunku NW i piękne słońce pozwolił nam rozegrać zawody na szybszym zboczu w miejscowości Mikoszowa. Tam rozegraliśmy kolejne 8 rund. W tym dniu dotychczasowy lider napotkał na silną konkurencję i stracił prowadzenie na rzecz Rafała Wiaderka, który z kolei był mocno naciskany przez plasującego się tuż za nim Jerzego Mataczyno i Andrzeja Kłuska (obaj z Aeroklubu Wrocławskiego).

Zawody zakończyły się w niedzielę w Jeżowie Sudeckim na Górze Szybowcowej. W tym dniu nie było wiatru i nie rozegraliśmy żadnej rundy. Zawody zostały więc zakończone po 15 rundach. Mistrzem Polski został Rafał Wiaderek (11955 pkt.) przed Jerzym Mataczyno (11950 pkt.) i Andrzejem Kłuskiem (11591 pkt.).

Od lewej: 2-Jerzy Mataczyno, 1-Rafał Wiaderek i 3-Andrzej Kłusek

W kategorii juniorów pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski Juniorów zdobył Adam Bury (11071 pkt.), a drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski Juniorów zdobył Antoni Kania (10602 pkt.).

Juniorzy od lewej: 2-Antoni Kania i 1-Adam Bury