Przejdź do treści
Flota A319 należąca do Chair Airlines (fot. Enter Air)
Źródło artykułu

Chair Airlines pierwszy raz w Polsce

Samolot szwajcarskich linii lotniczych Chair Airlines, których mniejszościowym udziałowcem jest Enter Air, po raz pierwszy w historii przyleciał do Polski.

Samolot Airbus A319 należący do Chair Airlines przyleciał do Warszawy w środę 23 września przywożąc z Kosowa drużynę Drita Gnjilane, która będzie rywalem Legii Warszawa w 3. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy. Mecz obu drużyn zaplanowany jest w czwartek, a maszyna Chair Airlines wyleci w podróż powrotną do Prisztiny w piątek.

Enter Air który jest największą prywatną linią lotniczą działającą w Polsce i liderem krajowego rynku czarterowego oprócz regularnych przewozów turystycznych wykonuje też liczne rejsy adhocowe na zlecenie klientów w całej Europie.

W czasie różnego rodzaju rozgrywek sportowych często wozimy drużyny piłkarskie, rugbystów czy kibiców z całej Europy. Na pokładach samolotów Grupy Enter Air gościliśmy w tym roku drużyny norweskie, niemieckie, holenderskie, brytyjskie, francuskie i polskie. Rozgrywki piłkarskie wchodzą w intensywną fazę dlatego potencjalnych zleceń tego typu dostajemy sporo – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air. – Pierwsza wizyta Chair w Polsce, będzie to także gratka dla spotterów lotniczych którzy do tej pory nie mieli okazji oglądać samolotów z tym logo lądujących na warszawskim Okęciu – dodaje.

W maju 2019 r. Enter Air podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą objęcia 49% akcji w linii lotniczej Chair Airlines i został strategicznym partnerem szwajcarskiego przewoźnika. Flota Chair Airlines to trzy maszyny Airbus A319. Firma obsługuje głównie rynek szwajcarski, świadcząc usługi przewozów turystycznych dla szwajcarskich i niemieckich biur podróży.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony