A380 będzie wykonywał loty cargo

Airbus A380 w barwach Emirates

Emirates SkyCargo, linie lotnicze cargo należące do Emirates, zaczęły wykorzystywać swoje samoloty Airbus A380 w wybranych operacjach czarterowych do przewozu pilnie potrzebnych ładunków. Pierwszy dedykowany "mini frachtowiec" Emirates A380 z powodzeniem przetransportował materiały medyczne między Seulem a Amsterdamem przez Dubaj.

Współpracując z zespołami inżynierów i ds. operacji lotniczych przewoźnik lotniczy Emirates  zoptymalizował ładowność Airbusa A380, aby bezpiecznie przetransportować około 50 ton ładunku podczas jednego lotu pod pokładem samolotu.

Linie Emirates SkyCargo wprowadziły dedykowane operacje cargo realizowane przez A380 w odpowiedzi na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na ładunki lotnicze wymagane do pilnego transportu towarów krytycznych, w tym środków medycznych do walki z COVID-19 w miejscach, które doświadczają drugiej fali pandemii.

Emirates SkyCargo pracują nad dalszą optymalizacją przepustowości swoich Airbusów A380 za pomocą takich środków jak załadunek cargo na miejscach siedzących oraz zwiększenie liczby specjalnych lotów cargo w listopadzie.

Od początku pandemii COVID-19 linie Emirates SkyCargo, wiodący gracz w globalnej branży przewozów lotniczych z siatką połączeń na sześciu kontynentach, kontynuują wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie transportu ładunków zgodnie z szybko zmieniającymi się warunkami rynkowymi.

Frachtowy dział Emirates oferuje różnorodne opcje pojemności ładunkowej i łączności, aby jak najlepiej dopasować się do wymagań klientów. Emirates SkyCargo obsługują dedykowane loty towarowe Boeingami 777-F i Boeingami 777-300ER, w tym 14 zmodyfikowanymi samolotami pasażerskimi Boeing 777-300ER z miejscami usuniętymi z klasy ekonomicznej w celu zwiększenia pojemności ładunkowej.

Dzięki swojej zdolności szybkiego dostosowania się do zmian rynkowych przewoźnik lotniczy był w stanie utrzymać przepływ podstawowych towarów i handel na rynkach międzynarodowych podczas pandemii, często zapewniając społecznościom na całym świecie bardzo potrzebną w tym czasie łączność.

Będąc liderem w łańcuchu dostaw w zakresie globalnej dystrybucji szczepionki COVID-19, Emirates SkyCargo ogłosiły utworzenie największego na świecie hubu cargo w Dubaju do globalnej dystrybucji szczepionki przeciwko COVID-19. Oprócz powstania światowej klasy wyspecjalizowanego centrum do przechowywania i dystrybucji szczepionki obiekt byłby również w stanie oferować usługi o wartości dodanej, takie jak przepakowywanie, ponowne zamrażanie i redystrybucja szczepionki. Przewoźnik lotniczy utworzył również zespół szybkiego reagowania, który ma koordynować zapotrzebowanie na transport szczepionki.

Emirates SkyCargo oferują obecnie przewozy cargo w ramach planowych lotów do 135 miejsc na całym świecie.

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus