Czempiony wracają do domu na pokładzie Emirates SkyCargo

Boeing 777 cargo należący do Emirates na płycie lotniska nocą (fot. Emirates)

2 września lot EK 9497 frachtowca Emirates Boeing 777 przewożący 40 koni z portu lotniczego Tokio-Haneda wylądował w Liege. Był to ostatni z 16 lotów obsługiwanych przez Emirates SkyCargo, który przewoził czempiony między Liege a Tokio, kończąc tym samym z sukcesem jedną z największych operacji czarterowych koni w historii transportu lotniczego.

– Linie Emirates SkyCargo są dumne z pomyślnego zakończenia przewozu koni na najbardziej prestiżowe wydarzenie sportowe na świecie. Był to ogromny wysiłek naszego zespołu, który wymagał miesięcy planowania i koordynacji z naszymi partnerami i władzami, aby dołożyć wszelkich starań, że ci międzynarodowi mistrzowie otrzymali najlepszą opiekę podczas lotów. Aby obsłużyć 16 rejsów między Liege a Tokio, wykorzystaliśmy nasze bogate doświadczenie w przewozie koni na imprezy sportowe na całym świecie, które realizowaliśmy przez ostatnie 2 dekady – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes Emirates Cargo.

Emirates SkyCargo przewiozły 316 koni ośmioma lotami z Liege do Tokio i 323 konie taką samą liczbą lotów w obie strony w ciągu 7 tygodni. Pierwszy lot odbył się 13 lipca, a ostatni 2 września.

16 lotów obsługiwały 3 samoloty cargo Emirates Boeing 777 w specjalnej konfiguracji (A6-EFG, A6-EFH i A6-EFK), co umożliwiało transport od 9 do 11 opiekunów koni podczas każdego rejsu. Łącznie lotami czarterowymi między Liege a Tokio poleciało 157 osób.

W sumie 60 członków załogi pokładowej Emirates wykonało 16 lotów czarterowych. Linie lotnicze przetransportowały również 336 boksów dla koni, ponad 160 ton specjalnego sprzętu oraz żywność i picie dla sportowych czempionów.

Emirates SkyCargo ściśle współpracowały z Peden Bloodstock i Federation Equestre Internationale (FEI) przez ponad 18 miesięcy, aby sfinalizować szczegóły lotów czarterowych i zagwarantować, że konie będą podróżować w komfortowych i bezstresowych warunkach oraz że po wylądowaniu będą gotowe do startu w wyścigu.

Zespół ds. planowania lotów czarterowych w Emirates SkyCargo zadbał o to, by cała operacja przebiegała sprawnie. Działania w tym zakresie obejmowały odpowiednie zabezpieczenie samolotów oraz wdrożenie procedur bezpieczeństwo dla załogi pokładu lotniczego, kierowników załadunku i technicznych zespołów obsługi naziemnej. Ponieważ linie Emirates SkyCargo po raz pierwszy obsługiwały loty towarowe z końmi na lotnisko Haneda, przewoźnik koordynował również działania z lokalnymi władzami, aby zapewnić sprawny załadunek i rozładunek boksów na pokład.

Linie Emirates to jeden ze światowych liderów w transporcie lotniczym koni na imprezy sportowe. Przewoźnik opracował Emirates Equine, specjalistyczny produkt do dogodnego i bezpiecznego transportu koni na pokładzie samolotu towarowego Boeing 777, który jest zgodny z zasadami i warunkami IATA dot. przewozu żywych zwierząt w transporcie lotniczym (Live Animal Regulations) i wszystkimi innymi wytycznymi w tym zakresie.

Emirates SkyCargo to linie lotnicze cargo należące do Emirates. Dzięki swojemu najnowocześniejszemu hubowi w Dubaju Emirates SkyCargo przewożą ładunki do ponad 140 miejsc docelowych w ramach swojej globalnej sieci obejmującej 6 kontynentów. Przewoźnik lotniczy oferuje klientom ładowność na swojej nowoczesnej flocie szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380.

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus