IX Konkurs Wiedzy Lotniczej w Bytomiu

Statuetka Baby Jagi latającej na miotle (fot. elektronik.bytom.pl)

Technikum nr 4 w Bytomiu i Stowarzyszenie Techniczych Szkół Lotniczych zaprasza młodzież kształcącą się w zawodach lotniczych i pasjonatów lotnictwa do udziału w IX Konkursie Wiedzy Lotniczej pn. Latająca Miotła „Baby Jagi”. Konkurs odbędzie się w auli Technikum nr 4 w Bytomiu w dniu 6 marca 2020 r. Początek o godz. 9:30.

Celem konkursu jest propagowanie i poszerzanie wiedzy lotniczej wśród młodzieży. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczących się w zawodach i specjalnościach lotniczych (technik mechanik lotniczy, technik awionik, pilot szybowcowy, technik eksploatacji portów i terminali, technik lotniskowych służb operacyjnych).

Każda startująca w konkursie szkoła może wystawić dwie trzyosobowe drużyny (ze względu na większą ilość kierunków nauczania lotniczego). Pytania konkursowe będą dotyczyły następujących dziedzin wiedzy lotniczej: historia lotnictwa, aerodynamika i mechanika lotu, lotnictwo wojskowe, podstawy prawa lotniczego i ruchu lotniczego, podstawy meteorologii, podstawy nawigacji lotniczej, podstawy konstrukcji lotniczych, podstawy napędów lotniczych, podstawy frazeologii lotniczej w języku angielskim, rozpoznawanie statków powietrznych i ich elementów ze zdjęć.

Uczniowie na pytania konkursowe będą odpowiadać w formie pisemnej i ustnej.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi pytaniami (LINK).

Propozycje pytań opiekunowie grup składają do organizatora do 10 stycznia 2020 r.9. Opiekunowie zgłaszają do konkursu szkoły u organizatora do 10 stycznia 2020 r.

Statuetka Baby Jagi latającej na miotle jest przyznawana zwycięskiej w konkursie szkole i jest nagrodą przejściową. Szkoła, która zdobędzie statuetkę trzy razy z rzędu otrzymuje statuetkę na własność.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.elektronik.bytom.pl

Źródło: elektronik.bytom.pl
comments powered by Disqus