Pierwsze oficjalne zgłoszenia i nowości na Air Show 2018 w Radomiu

F-16 Demo Team "Zeus" (fot. greecehighdefinition.com)

Już 9 państw potwierdziło swój udział w tegorocznych pokazach Air Show w Radomiu. W poniedziałek mają odbyć się pierwsze rozmowy wojska z miastem na temat współorganizacji imprezy.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych otrzymało deklaracje udziału w Międzynarodowych Pokazach Lotniczych Air Show 2018 od przedstawicieli Czech, Słowacji, Niemiec, Pakistanu, Chorwacji, Turcji, Szwajcarii, Hiszpanii oraz Ukrainy.

„Nadal prowadzimy rozmowy i czekamy na zadeklarowanie udziału w pokazach pozostałych państw, do których skierowane zostały zaproszenia. W kolejnym etapie przygotowań rozpoczniemy rozmowy z potencjalnymi partnerami w celu wypracowania szczegółowych zasad współpracy przy organizacji pokazów” – informuje w odpowiedzi na pytania portalu Echodnia.eu komandor porucznik Czesław Cichy, rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Z ostatnich szczegółowych potwierdzeń wiadomo, że w Radomiu 25 i 26 sierpnia będzie obecny zespół F-16 „Zeus” Demo Team. Zespół składa się z dwóch pilotów wystawowych oraz dwóch obserwatorów bezpieczeństwa, komentatora, operatora kamery i trzech szefów załóg. Piloci korzystają z samolotów F-16 w wariancie Block 52+. Maszyny mają specjalną kolorystykę, która odzwierciedla narodowe barwy Grecji, imiennika Zeusa i orła symbolizującego państwo, nazwę drużyny i siły powietrzne.

Wcześniej w swoich oficjalnych kalendarzach swój udział w pokazach w Radomiu potwierdzili Szwajcarzy z zespołu Patrouille Suisse, a także Hiszpanie. Siły Powietrzne z tego kraju wysyłają na międzynarodowe pokazy samoloty Eurfighter, F-18 Hornet, zespół śmigłowcowy Patrulla Aspa, bądź reprezentacyjny zespół Patrulla Aguila, latający na samolotach Casa-101. Tym razem do Radomia przyleci tylko ten ostatni zespół.

Zupełną nowością, już potwierdzoną, będzie udział w tegorocznych pokazach pakistańskich pilotów...

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus