Dwóch chętnych do przebudowy lotniska w Radomiu

Port Lotniczy Radom (fot. Bartek Nogaj / EPRA Spotters)

Otwarto pierwsze oferty dotyczące przebudowy lotniska cywilnego w Radomiu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze ruch lotniczy rozpocznie się w 2020 roku.

W ubiegłym tygodniu miało nastąpić otwarcie ofert w dwóch z czterech przetargów dotyczących wielkich inwestycji na lotnisku. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” podkreśla, że tempo procedowania zamówień publicznych jest wyjątkowo szybkie – zaledwie miesiąc temu przedsiębiorstwo przejęło od miasta spółkę Port Lotniczy Radom.

W środę (14 listopada) otwarto oferty dotyczące „wykonania projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno – użytkowym towarzyszących obiektów kubaturowych dla lotniska Radom – Sadków. Za długą i skomplikowaną nazwą stoi budowa obiektów administracyjnych, przeznaczonych dla kontrolerów ruchu lotniczego, Straży Granicznej i służb celnych. Porty Lotnicze zdecydowały się przeznaczyć na ten cel 3 miliony 198 tysięcy złotych, tymczasem warszawska firma Innebo zaproponowała wykonanie ich za kwotę 4 milionów 612,5 tysiąca złotych, a konsorcjum firm GMT z Mysłowic oraz PiG Architekci z Warszawy za 1 milion 569 tysięcy złotych.

W piątek (16 listopada) miały być otwarte oferty dotyczące „wykonania projektu budowlanego wraz z programem funkcjonalno – użytkowym budowy terminala dla Lotniska Radom – Sadków”. Termin składania ofert przedłużono, ale tylko do 23 listopada. Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, poinformował, że w tym przypadku chodziło jedynie o doprecyzowanie na życzenie oferentów warunków przetargu.

Cały artykuł czytaj na stronie www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus