Czy wśród atrakcji na tegorocznym Air Show w Radomiu zobaczymy F-35?

F-35 (fot. US Navy/Domena publiczna/Wikimedia Commons)

Jak poinformował portal Echodnia.eu, trwają rozmowy między innymi z włoską grupą Frecce Tricolori oraz z Amerykanami, dotyczące prezentacji w Radomiu między innymi myśliwca wielozadaniowego piątej generacji F-35.

Na razie jedynie szwajcarski zespół Patrouille Suisse, latający na amerykańskich samolotach Northrop F-5E Tiger II oraz hiszpańska ekipa Patrulla Águila, dysponująca szkolnymi odrzutowcami Casa C-101 poinformowali na swoich stronach internetowych o udziale w tegorocznym Air Show, które odbędzie się w Radomiu 25 i 26 sierpnia.

Większość najważniejszych zagranicznych zespołów akrobacyjnych nie ma jeszcze zatwierdzonych oficjalnych terminarzy udziału w tegorocznych krajowych i zagranicznych pokazach.

Takie decyzje mają zapaść w najbliższym czasie. Na przykład zespół włoski Freccie Tricolori informuje na swojej oficjalnej stronie, że kalendarz pokazów będzie opublikowany w ciągu najbliższych dni, ale później możliwe są jeszcze zmiany. Patrouille de France ma podać terminarz pokazów w drugiej połowie marca. Na jednym z lotniczych portali można znaleźć nieoficjalną informację, że udział w pokazach zadeklarowała też Chorwacja, Ukraina, Czechy, Pakistan.

Trwają rozmowy między innymi z włoską grupą Frecce Tricolori oraz z Amerykanami, dotyczące prezentacji w Radomiu między innymi myśliwca wielozadaniowego piątej generacji F-35.

Cały atrykuł można przeczytać na stronie www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus