Air Show 2018 w Radomiu. Patrouille Suisse i mnóstwo różnych znaków zapytania

Zespół akrobacyjny Patrouille Suisse (fot. Patrouille Suisse/Facebook)

Jak poinformował portal Echodnia.eu, występ wojskowego zespłu akrobacyjnego Patrouille Suisse to na razie jedyny pewny punkt Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2018 w Radomiu, które odbędą się 25 i 26 sierpnia. Choć do imprezy pozostało pół roku wciąż niewiele wiadomo na temat największego tegorocznego święta lotniczego w Polsce.

Po zakończeniu ubiegłorocznego Air Show wojskowi zapewniali, że od razu zabierają się za przygotowania do następnej edycji imprezy – szczególnej, bo powiązanej z obchodami 100-lecia lotnictwa wojskowego w Polsce. Tymczasem wciąż nie wiemy kto i na jakich zasadach będzie organizował i współorganizował imprezę, jakie koszty poniesie strona wojskowa i miasto, kto będzie operatorem finansowym imprezy oraz czy będzie ona biletowana.

Air Show 2018 w Radomiu – Miasto czeka na wojsko

Mieliśmy zaplanowane pierwsze spotkanie robocze w sprawie organizacji Air Show, ale strona wojskowa przełożyła je ze względów technicznych. Cierpliwie czekamy, choć czasu nie jest tak dużo i wciąż deklarujemy jak najlepszą wolę współpracy z wojskiem – mówi nam Mateusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.

Warto przypomnieć, że w poprzednich edycjach imprezy często pojawiały się głosy, że przygotowania do tego rodzaju pokazów powinny rozpocząć się rok wcześniej, chociażby ze względu na terminarze układane przez najbardziej znane zespoły akrobacyjne na świecie. W ubiegłym roku już w styczniu rozpoczęły się rozmowy Urzędu Miejskiego ze stroną wojskową w sprawie organizacji Air Show 2017, choć wszyscy twierdzili, że czasu do organizacji pokazów jest niewiele.

W odpowiedzi na pytania portalu Echodnia.eu Generalne Dowództwo Rodzajów Sił Zbrojnych informuje, że „zaproszenia do udziału w pokazach wysłano do blisko 30 państw”...

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus