70 tys. zł miesięcznie!? Ile zarabiają piloci w różnych liniach lotniczych?

Podejście do lądowania, widok z kokpitu B737, fot. youtube

Zarobki pilotów to temat, o którym rozmawia się przy stole, na prywatce i w pubie. Podawane z ust do ust kwoty rzekomych zarobków pilotów bywają kosmiczne, a to wyobrażenia o charakterze i obowiązkach pracy, dość bajeczne. Ile naprawdę zarabiają piloci? Sprawdzamy!

O pracy pilota można śnić lub marzyć i wielu to robi. Niewielu się jednak udaje zrealizować te wizje. Dlaczego? Długi i kosztowny proces nauki i szkolenia, duża odpowiedzialność, nietypowy wymiar pracy – to tylko niektóre czynniki, które skutecznie zniechęcają przyszłych pilotów do realizacji swoich planów.

Zarobki pilotów, o których na co dzień toczą się rozmowy obarczone są dużą granicą błędu. Niekiedy nieświadomie podkręcamy kwoty, aby pasowały do kontekstu rozmowy czy argumentów.
 
Aby dojść do stanowiska zawodowego pilota, pierwszego oficera czy kapitana lotu trzeba przejść długą drogę. Zaczynając od szkoły (W Polsce piloci cywilni mają do dyspozycji 2 państwowe jednostki: w Rzeszowie i Chełmie) przez szkolenia specjalistyczne, licencę pilota, na doświadczeniu zawodowym kończąc.

Czytaj całość artykułu na stronie www.dziennikbaltycki.pl

Źródło: Dziennik Bałtycki
comments powered by Disqus