Dobry czas na przeglądy paralotni

Coden Pro (fot. dudek.eu)

Jest zima i się mało lata... ale już za kilka miesięcy może się okazać, że pierwsze przebłyski wiosny wyciągną nas na startowisko... a wtedy dopiero zauważymy, że skrzydło powinno przejść przegląd.

Firma Dudek Paragliders zachęca pilotów, aby oprócz daty zakupu paralotni zerknęli też w swe książki lotów – być może zbliżają się do granicy nalotu, po którym konieczny jest przegląd? Przypomnijmy, że dla nowego skrzydła zwykle jest to 150 godzin (lub 24 miesiące), jednak dla paralotni używanych zarobkowo – do szkolenia i lotów tandemowych – zaleca się wykonanie Przeglądu Pełnego co każde 100 godzin nalotu skrzydła lub co 12 miesięcy po upływie 24 miesięcy od momentu zakup (w zależności co nastąpi pierwsze).

Te 100 godzin w przypadku tandemu używanego do lotów komercyjnych nie jest wartością dużą i w trakcie sezonu bardzo łatwo przekroczyć ten nalot. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że kontrola stanu poszczególnych elementów skrzydła (nie tylko wzrokowa) ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa wykonywania lotów.

We wszystkich punktach serwisowych w naszej części świata jest teraz względny spokój, więc jest to najlepszy czas by bez pośpiechu zlecić przegląd techniczny swego skrzydła. Zapraszamy!

Źródło: Dudek Paragliders
comments powered by Disqus