Przejdź do treści
Źródło artykułu

DroneRadar na EUROSATORY 2016

W dniach 13-17 czerwca pod Paryżem odbyła się największa międzynarodowa wystawa rynku zbrojeniowego Eurosatory 2016. Podczas tej prestiżowej konferencji dotyczącej bezzałogowych statków powietrznych „Fly rules: Key Factors to turn on the UAV Business” Joanna Wieczorek, ekspert prawa lotniczego z kancelarii Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp.k., przedstawiła polskie regulacje prawne w zakresie dronów, a także polskie rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa.

Przedmiotem wystąpienia Joanny Wieczorek było również przedstawienie zaawansowanej struktury polskiej przestrzeni powietrznej i sposobów radzenia sobie przez osoby dotychczas niezwiązane z lotnictwem, z jej zawiłościami, za pomocą m.in. aplikacji Droneradar. Joanna Wieczorek podkreślała, iż stworzenie warunków i ram prawnych koegzystencji lotnictwa bezzałogowego z lotnictwem komunikacyjnym jest obecnie istotnym priorytetem tak unijnym jak i polskim. Jak podkreśla, jest to proces wielowymiarowy i interdyscyplinarny, agregujący wiele dziedzin, w tym prawa lotniczego, czynnika ludzkiego (tzw. Human Factor), certyfikacji i szkolenia.

Jesteśmy niezmiernie dumni, z faktu, że jako aktualnie najbardziej niezawodny instrument budujący świadomość operatorów RPAS i zarazem łączący ruch załogowy z bezzałogowym, Pani Joanna Wieczorek, wskazała system Droneradar.

dlapilota.pl Sp. z o.o. jest autorem aplikacji DroneRadar.eu

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony