Drone Film Festival Poland 2020 – wydłużony termin zgłoszeń

Drony w locie o zachodzie słońca (fot. dronefilmfestival.eu)

Czy jest coś, co w obecnych ciężkich warunkach może poprawić wszystkim nam nastrój i pobudzić twórczo? Oczywiście, że 5. edycja największego w Polsce przeglądu filmów dronowych!

Tegoroczna edycja Drone Film Festival Poland 2020, jak niemal wszystkie wydarzenia 2020, będzie miała trochę inną formę. Choć oczywiście organizatorzy najchętniej spotkaliby się z twórcami filmów, prelegentami, wystawcami i publicznością w tradycyjnych warunkach na żywo.

Jak wiadomo, w tym roku najprawdopodobniej będzie to niemożliwe. Organizatorzy robią jednak wszystko, by DFF także i tej jesieni uświetnił czas i dostarczył wielu wrażeń wszystkim fanom dronów, filmów i fotografii z powietrza. Festiwal zrealizowany zostanie w formie online bądź hybrydowej.

Piąta edycja Drone Film Festival Poland 2020 to wyjątkowe wydarzenie zrzeszające pasjonatów i doświadczonych operatorów bezzałogowych statków powietrznych oraz miłośników fotografii i filmów lotniczych. Drone Film Festival jest unikatowym międzynarodowym festiwalem, który zaprezentuje odbiorcom najlepsze obrazy powietrzne roku 2020 zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Zwycięzcy konkursu filmowo-fotograficznego zostaną nagrodzeni Kryształowymi Dronami. Nie zabraknie także specjalistycznych wykładów i warsztatów dotyczących BSP i nowoczesnych technologii.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wybrać maksymalnie dwie kategorie konkursowe. Tegoroczne kategorie:

"PANDEMIC" – kategoria filmowa
– krótki film o długości od 1 min. do 5 min,
– tematem przewodnim jest pandemia 2020,
– dopuszczalne materiały zarówno dokumentalne, jak i fabularne,
– film zrealizowany min. w 60% z ujęć z powietrza.

"HAPPINESS" – kategoria filmowa
– krótki film o długości od 1 min. do 5 min,
– tematem przewodnim jest szczęście, interpretacja tematu dowolna,
– film zrealizowany min. w 60% z ujęć z powietrza.

"NEW PERSPECTIVES" – kategoria fotograficzna
– od 1 do 3 fotografii,
– tematem przewodnim jest ukazanie danego miejsca/ obiektu/ zjawiska/ sytuacji z zupełnie nowej, nieznanej dotąd perspektywy.

Do wybranej kategorii filmowej można zgłosić maksymalnie jedną pracę. W przypadku chęci zgłoszenia dwóch filmów, należy pamiętać, że każdy z nich musi być zgłoszony osobnej kategorii. Ocenie filmów podlegać będą następujące kryteria: stopień trudności i oryginalności ujęć, fabuła, spójność filmu w formie i treści, montaż obrazu i dźwięku.

Do kategorii fotograficznej można zgłosić maksymalnie 3 prace. Ocenie fotografii podlegać będą następujące kryteria: kompozycja, estetyka, oryginalność, kolorystyka, tematyka pracy.

Organizatorzy dziękują bardzo za wszystkie nadesłane dotychczas filmy i fotografie konkursowe. W związku z dużym zainteresowaniem konkursem, przesunęli ostateczny termin przesyłania prac do 27 listopada 2020 r.  Wszyscy ci, którzy nie zdążyli mają jeszcze szansę dołączyć do konkursu i zdobyć Kryształowego Drona.

2020 to rok przełomowy dla wszystkich nas, także dla naszego festiwalu. Mimo licznych trudności, czekamy z niecierpliwością na V jubileuszową edycję DFF. Mamy nadzieję, że przyniesie ona wiele emocji operatorom i fanom BSP, a także miłośnikom epickich ujęć filmowych i fotografii. Jedna z tegorocznych kategorii konkursowych odzwierciedla porażające zjawisko, które ogarnęło cały świat – pandemię. Uchwycenie jej w dronowym kadrze pozwoli na niezwykłe zatrzymanie roku 2020 w czasie. Czekamy na Wasze prace – zachęcają do dołączenia do konkursu organizatorzy.

Gala Finałowa odbędzie się 12 grudnia 2020 r. w Czasoprzestrzeni (Zajezdnia Dąbie), przy ulicy Tramwajowej 1/3 we Wrocławiu. Wszystkich uczestników i fanów organizatorzy zapraszają do towarzyszenia online.

Więcej informacji w Regulaminie, na stronie www.dronefilmfestival.eu oraz na Facebooku.

Źródło: dronefilmfestival.eu
comments powered by Disqus