Podniebny kunszt zaprezentują piloci samolotu i śmigłowca na Pikniku Lotniczym w Rybniku

Marek Choim w samolocie Extra 330 SC - nocny pokaz (fot. dniaeroklubu.pl)

Piąta edycja Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu coraz bliżej. Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego prezentuje kolejne atrakcje imprezy, która odbędzie się w dniach 9-10 czerwca, na lotnisku Rybnik Gotartowice.

Marek Choim, nazwisko dobrze znane wszystkim miłośnikom lotnictwa. Na Pikniku Lotniczym Dni Aeroklubu w Rybniku wystąpi po raz pierwszy prezentując wspaniały pokaz akrobacji samolotowej w kategorii freestyle.

Już od początku swojej przygody z lotnictwem wiedział, że jego przeznaczeniem jest akrobacja samolotowa. Rok po ukończeniu szkolenia podstawowego zasiadł za sterami samolotu akrobacyjnego. Lekcje akrobacji pobierał u znakomitego pilota Marka Szufy, oraz Seana Tuckera w Kalifornii. Swoje pokazy uatrakcyjnia efektami pirotechnicznymi. Będzie zatem na co popatrzeć.

Marek lata na wyczynowym samolocie Extra 330 SC. Na dzień dzisiejszy jest to najmocniejszy samolot akrobacyjny w Polsce.

Podczas Dni Aeroklubu publiczność będzie miała okazję oglądać nie tylko samoloty i szybowce ale także pokaz w locie śmigłowca Robinson 44. Maszynę będzie pilotował Zbigniew Kmieć.

Robinson R44 – czteromiejscowy lekki helikopter produkowany przez Robinson Helicopter Company od 1992 roku. Projekt został oparty na konstrukcji śmigłowca Robinson R22. Pierwszy lot R44 odbył się 31 marca 1990 roku, a certyfikat Federal Aviation Administration (FAA) uzyskał w grudniu 1992 roku. Pierwsza dostawa maszyny dla odbiorcy odbyła się w lutym 1993 roku.

W 1997 roku Robinson R44 został pierwszym śmigłowcem pilotowanym przez kobietę, która odbyła nim lot dookoła świata. Była to Jennifer Murray, która pokonała na pokładzie R44 dystans 36 tys. mil w 97 dni.

Wkrótce kolejne informacje, a już dziś zapraszamy w dniach 9-10 czerwca na lotnisko w Rybniku!

Źródło: dniaeroklubu.pl
comments powered by Disqus