Złoto Polaków na 19 Szybowcowych Mistrzostwach Europy!

19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy

W czeskiej miejscowości Moravska Trebova zakończyły się 19 Szybowcowe Mistrzostwa Europy. W zawodach w klasie dwumiejscowej zwyciężyła załoga w składzie Sebastian Kawa z Mirosław Matkowski, przed duetem Jones & Coppin z Wielkiej Brytanii oraz Cronjaeger & Heidemeyer z Kanady.

Co istotne, polska drużyna zdobyła również złoto drużynowo gromadząc 871,70 punktów, przed Niemcami (871.22 punkty) i Francją (866,97 punktów).

Podczas zawodów Polska była reprezentowana przez Sebastiana Kawę i Mirosława Matkowskiego (szybowiec ASG-32), Łukasza Błaszczyka (Discus 2A), Mateusza Siodłoczka (Discus 2A), Tomasza Kroka (Pegase 101A) oraz Jakuba Barszcza (Pegase). To kolejny w ostatnich dniach sukces Polaków na lotniczych zawodach.

Przypomnijmy, iż kilka dni temu podczas 23 Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym, które odbyły się w Austrii, Polska zdobyła złoto drużynowo, a wszystkie miejsca podium przypadły naszym zawodnikom: pierwsze zajął Krzysztof Skrętowicz, drugie Janusz Darocha, a trzecie Michał Wieczorek. Na czwartym miejscu uplasował się Bolesław Radomski.

Wyniki drużynowe 19 Szybowcowych Mistrzostw Europy:


Wyniki w klasie dwumiejscowej:


Pełna klasyfikacja 19 Szybowcowych Mistrzostw Europy dostępna jest tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus