Zawody balonowe w Nałęczowie coraz bliżej

Balon Aeroklubu Lubelskiego

Za dziesięć dni po raz kolejny balony zawitaja do Nałęczowa. W dniach 4-8 sierpnia 2021 r. w Nałęczowie odbędą się XXXVII Balonowe Mistrzostwach Polski, IX Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów oraz 16. Międzynarodowe Zawody Balonowe – Nałęczów 2021.

Organizatorem zawodów jest Aerostat Club, a gospodarzem zawodów – Urząd Miasta i Gminy Nałęczów.

Co roku nałęczowskie zawody balonowe przeciągają do uzdrowiska zawodników nie tylko z Polski, ale i z całej Europy. Impreza tradycyjnie przewidziana jest na kilka dni i przyciąga także do Nałęczowa olbrzymią ilość miłośników balonów jak i ciekawskich turystów czy okolicznych mieszkańców.

Pierwszy lot odbędzie się w czwartek 5 sierpnia rano, ostatni lot w sobotę 7 sierpnia po południu. Planowane jest 6 lotów zawodniczych. Lot 8 sierpnia rano jest terminem rezerwowym dla lotu zawodniczego. 4 sierpnia (środa) o godz. 21:00 odbędzie się prezentacja załóg.

Codziennie, wspólnie Aerostat Club, Gmina Nałęczów dokłada starań, by dopracować dla uczestników i fanów lotnictwa każdy szczegół najpiękniejszego podniebnego widowiska w regionie. W ramach zawodów odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących, w tym: koncerty, warsztaty, zabawy dla dzieci oraz festiwal smaków z całego świata.

Jednym z takich wydarzeń jest w dniu 7 sierpnia Festyn lotniczy – wystawa statyczna (Muzeum Sił Powietrznych, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie), a ok. godz. 18.00 – pokaz Zespołu Akrobacyjnego "Orlik". O godz. 19:00 – Pokaz kolekcji modeli Marka Ławrynowicza.

Również na 7 sierpnia o godz. 20:00 wystąpi Janusz Szrom z Zespołem – koncert scena Termy Pałacowe. Oprócz rywalizacji sportowej i koncertu organizatorzy przygotowali także na godz. 21:30 nocny pokaz balonów.

Zakończenie Mistrzostw wraz z ceremonią medalową zaplanowano w dniu 8 sierpnia o godz. 11:00 na scenie przed Urzędem Miejskim.

Zaplanujcie czas i przybywajcie do Nałęczowa w dniach 4-8 sierpnia!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus