Zaproszenie na uroczysty start samolotu An-2 do lotu na trasie Warszawa–Tokio–Warszawa

Wyremontowanym An-2 gotowy do lotu Warszawa–Tokio–Warszawa (fot. Romuald Koperski/FB)

Już niedługo rozpocznie się lot wyremontowanym An-2 na trasie Warszawa–Tokio–Warszawa.

Lot ma na celu upamiętnienie legendarnej postaci polskiego lotnictwa – pilota Bolesława Orlińskiego, który wraz z mechanikiem Leonardem Kubiakiem w 1926 roku dokonał na ówczesne czasy niesamowitego wyczynu, przelotu samolotem „Breguet” z Warszawy do Tokio i z powrotem.

Samolot Antonow An-2, którym Romuald Koperski wraz z załogą i towarzyszącymi osobami zamierza odbyć ten lot, przewyższa swą klasą dwumiejscowy samolot Breguet XIX z odkrytą kabiną i skromnym wyposażeniem nawigacyjno-technicznym.

Lot ten będzie też upamiętnieniem przypadającego w 2018 roku 100-lecia Lotnictwa Polskiego.

27 sierpnia 2018 r. o godzinie 12:00, na lotnisku Warszawa-Babicie (ul. Księżycowa 1) odbędzie się uroczyste nadanie imienia statkowi powietrznemu An-2, którym poleci Romuald Koperski wraz z załogą.

Po uroczystości, tego samego dnia o godzinie 13:00, samolot ten wystartuje w legendarny rejs śladem lotu Bolesława Orlińskiego na trasie Warszawa–Tokio–Warszawa.

80% zaplanowanej trasy to trasa Orlińskiego. Trasa przelotu to: Moskwa, Kazań, Ufa, Kurgan, Omsk, Nowosybirsk,Krasnojarsk, Irkuck, Czyta, Tynda, Łazarew, Wanino, Jużno-Sachalin, Hokaido, Tokio.

Więcej o wyprawie samoloten An-2 na stronie: www.an2-lotdotokio.pl


Przeczytaj również:
Lot wyremontowanym An-2 na trasie Warszawa–Tokio–Warszawa na 100-lecie Lotnictwa Polskiego

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus