Wyniki 37. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Zdzisława Dudzika

Na terenie Górskiej Szkoły Szybowcowej w Międzybrodziu Żywieckim zakończyły się 37. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika. Rywalizację zwyciężyli Michał i Marcin Wieczorkowie, drugie miejsce zajęli Krzysztof Skrętowicz i Dariusz Lechowski, a trzecie Marek Kachaniak i Łukasz Pawlak.

Organizatorem rozgrywanej w dniach od 6 do 10 czerwca 2018 r. imprezy, była Górska Szkoła Szybowcowa ŻAR AP przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej AP.

Pierwotnie zawody miały odbyć się w Toruniu, jednak ze względu na brak możliwości organizacji imprezy zgodnie z kalendarzem, Komisja Samolotowa Aeroklubu Polskiego wraz z Trenerem KN podjęła decyzję o organizacji zawodów w tym samym terminie, w nowym miejscu.

W skład kierownictwa zawodów weszli: Wojciech Kos – Prezes GSS ŻAR, jako Kierownik zawodów; Jakub Drzewiński – jako Główny Sędzia Zawodów. Na Przewodniczącego Jury zawodów został wyznaczony Andrzej Marszałek. Za przygotowanie tras konkurencji nawigacyjnych odpowiedzialny był Ryszard Michalski.

Wyniki zawodów wliczane są do Samolotowego Rajdowego Pucharu Polski, a zawody są traktowane jako cykl przygotowań pilotów KN do Rajdowych Mistrzostw Świata.