Wojtek Bógdał jako pierwszy motoparalotniarz w historii stanął na skrzydle lecącego samolotu

Wojtek Bógdał jako pierwszy motoparalotniarz w historii stanął na skrzydle lecącego samolotu (fot. kadr z filmu na FB)

W czwartek (29 sierpnia) miała miejsce premiera filmu pt. "Na krawędzi". Jego bohaterami są: Wojtek Bógdał – wielokrotny mistrz motoparalotniowy oraz Kamil Skorupski, któremu lotnictwo akrobacyjne od kilkunastu lat nie jest obce – mistrz w tak zwanym bush flying.

Piloci stworzyli pierwszą ekstremalną formację samolotu i motoparalotni. Połączyli swoje lotnicze pasje tworząc projekt "Na krawędzi". Projekt zakładał lądowanie Wojtka Bógdała lecącego motoparalotnią na skrzydle lecącego samolotu Carbon Cub, pilotowanego przez Kamila Skorupskiego.

Jak mówią piloci pomysł na tę akrobację był wspólny i zrodził sie w ubiegłym roku podczas pokazów lotniczych w Płocku. Z połączenia tego duetu powstało coś niezwykłego.

Scenariusz i realizacja filmu "Na krawędzi": Krzysztof Niewiadomski. Produkcja: Air Sports Promotion. Film można zobaczyć pod linkiem: www.facebook.com/watch/?v=2092817561022312

Wojtek Bógdał i Kamil Skorupski byli 30 sierpnia gośćmi Idy Nowakowskiej i Łukasza Nowickiego w programie "Pytanie na śniadanie". Opowiadali jak się przygotowywali do wykonania projektu "Na krawędzi". Analizowali prędkość lotu samolotu i motoparalotni, bezpieczeństwo przedsięwzięcia i nie tylko. Jak piloci komunikowali się podczas wykonywania tej akrobacji? O tym i o wielu innych ciekawostkach mówilli w programie w piątek.

Jeśli przegapiliście transmisję to nic straconego. O kulisach i pomyśle stworzenia filmu możecie dowiedzieć się oglądając nagrany program na stronie www.pytanienasniadanie.tvp.pl

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus