Przejdź do treści
Źródło artykułu

Wesprzyj projekt "Polska Górą" studenta Politechniki Warszawskiej

Bartosz Kołodyński, student Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym, zwrócił się z apelem do wszystkich zainteresowanych o pomoc w zebraniu środków finansowych umożliwiających zrealizowanie jego projektu "Polska Górą". Głównym założeniem przedsięwzięcia jest udokumentowanie z góry uroków naszego kraju, popularyzacja lotnictwa, a także zwrócenie uwagi na fakt, iż latanie jest bezpiecznie wbrew temu co pokazują media tworząc newsy dnia z wypadków lotniczych.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.polakpotrafi.pl, gdzie zawarta jest szczegółowa lista możliwości wsparcia lotnika wraz z informacjami, jakie można z tego tytułu uzyskać nagrody.


Poniżej prezentujemy apel pilota:

"Witam! Nazywam się Bartosz, jestem studentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalizacji Sterowanie Ruchem Lotniczym. Od dziecka pasjonuję się lotnictwem. W wieku 17 lat ukończyłem III kl. szybowcową, następnie z powodów finansowych rozstałem się na chwilę z lotnictwem. Powrót w przestworza rozpocząłem ukończeniem podstawowego szkolenia spadochronowego i 2 lata temu udało mi się zdobyć licencję pilota turystycznego PPL(A). Do chwili obecnej spędziłem ponad 150 h za sterami - w dzień oraz w nocy. Kolejnym etapem jaki chcę podjąć jest uzyskanie licencji pilota zawodowego CPL(A). Poza lotnictwem interesuję się mechaniką i motoryzacją minionej epoki : )


POMYSŁ I CEL

Moją pasją są także podróże. Do tej pory przez 4 lata wraz z paczką znajomych organizowałem studenckie nisko kosztowe  wyprawy leciwymi busikami – Żukiem i Mercedesem MB 100, głównie na południe Europy. Nasz blog: http://alegdziejestesmy.blogspot.com/ Wówczas finansowaliśmy się sami, jednak ten projekt przerasta nasze możliwości.

Teraz, realizując mój projekt, chcę pokazać, że aby znaleźć piękne i ciekawe miejsca nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Zamierzam przesiąść się do innego środka lokomocji – samolotu Cessna 172 i udokumentować z góry uroki naszego kraju. Chciałbym także przyczynić się do popularyzacji lotnictwa w naszym kraju i zwrócić uwagę na to, że latanie jest bezpiecznie wbrew temu co pokazują media tworząc newsy dnia z wypadków lotniczych.


Zabieram ze sobą na pokład 3 osoby, które będą pomagały w realizacji projektu (filmowanie, zapisywanie informacji, notatek itp.) Leci także ze mną drugi pilot Adrian. Jeżeli ten projekt się powiedzie za rok planuję odbyć wyprawę (inspirując się wyprawami Tonego Halika) 4x4 „Polskie granice” leciwym (rok produkcji 1961) sowieckim samochodem terenowym Gaz 69 M (którego obecnie remontuję) odwiedzając miejsca sfotografowane z powietrza.

Początek tegorocznej wyprawy planuję na 22 sierpnia. Trasa jaką chcę pokonać przebiega wzdłuż granic Polski. Startując z warszawskiego lotniska Babice (EPBC) planuję w ciągu około 8 dni pokonać dystans 1200 mil morskich  (ok. 2000 km). Każdego dnia zamierzam odbyć ok. godzinny lot, po sfotografowaniu najbardziej malowniczych zakątków położonych na trasie lądować na kolejnym lotnisku. Zamierzam wybrać urokliwe lotniska regionalne lub prywatne, które moim zdaniem zasługują na większe zainteresowanie. Oprócz samego lotu planuję zwiedzanie okolic lotniska.


Z każdego etapu przygotuję wideo i fotorelację  opublikowane na stronie projektu.  http://polskagora.blogspot.com/



Potrzebuję Waszego wsparcia do pokrycia kosztów paliwa i opłat lotniskowych (8000 zł).  Inne wydatki będą minimalne (na większości lotnisk znajdzie się kawałek łączki na namiot, miejsce gdzie będzie można doładować aparat i kamerę, wyżywienie – wiadomo - po studencku : ) Przemieszczanie się po ziemi autostopem (nie tylko by ograniczyć koszty, z doświadczenia wiem, że w ten sposób od miejscowych można uzyskać wiele informacji o okolicznych atrakcjach, których próżno szukać w przewodnikach).

Liczymy na Waszą pomoc!

Dziękujemy za każde wparcie! : )
"

Więcej informacji dostępnych jest tutaj

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony