Webinaria #LEARN BEFORE FLIGHT - podsumowanie dotychczasowych edycji

#LEARN BEFORE FLIGHT3

W ostatnim czasie odbyły się pierwsze z zaplanowanych Webinarów dotyczących zasad wykonywania lotów VFR oraz podziału i struktury polskiej przestrzeni powietrznej zorganizowane przez inicjatywę #LEARN BEFORE FLIGHT. Wydarzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem, a samym uczestnikom bardzo przypadła do gustu forma ich prowadzenia.

Bardzo mi się podobała prezentacja – mówi Klaudiusz Dybowski, jeden z uczestników – składna, treściwa, bez cytowania całych gór przepisów. Innymi słowy, doskonały koncentrat informacji. Prowadzący mówił bardzo ciekawie, bez monotonii, zacięć – słuchało się go z przyjemnością, bez zwykłego „otępienia” po pierwszych 15 minutach. Mówienie o przepisach w sposób ciekawy jest dużą sztuką i widzę, że Bartek opanował ją w stopniu mistrzowskim.

Z mojej perspektywy, nie ukrywam – jak wskazuje Bartosz Orłowski, prowadzący szkolenie – najbardziej interesująca jest możliwość dyskusji z uczestnikami i odnoszenie się do poruszanych przez nich kwestii. Przyznam, że było to bardzo ciekawe doświadczenie – dlatego dałem się namówić na kolejne zajęcia z zakresu frazeologii.

W najbliższym czasie planowane są kolejne zajęcia:

#LBF3 - Podejścia RNP (dawniej RNAV) w zrozumiały sposób.

- Co odróżnia podejścia RNP od innych podejść?
- Co stoi za różnymi minimami podejścia RNP?
- Jak używać poszczególnych podtypów podejścia RNP?
- Praktyka operacyjna w Polsce.
- Co zaskakuje ATC, a co zaskakuje pilotów?  
- Sesja Q&A

Zajęcia poprowadzi Grzegorz Knast – kapitan B737, instruktor symulatorowy, wykładowca oraz kontroler obszaru a dawniej kontroler lotniska we Wrocławiu.

Wydaje nam się, że tematyka podejść z wykorzystaniem nawigacji satelitarnej nie jest przyjazna w zrozumieniu,  stąd pomysł, aby rozłożyć to na elementy pierwsze, a Grzegorz zrobi to z pewnością – mówią organizatorzy – jednocześnie, na prośbę uczestników dotychczasowych szkoleń, chcemy rozpocząć cykl dotyczący frazeologii lotniczej w języku polskim i angielskim.

#LBF4 – Frazeologia – od uruchomienia do lotu w kręgu (cz. I)

- Zasady ogólne
- Standardowe frazy i wyrażenia
- Frazeologia w języku polskim i angielskim: uruchomienie, kołowanie, start, lot w kręgu nadlotniskowym
- Praktyczne porady
- Sesja Q&A

Szczegóły oraz aktualności dostępne są na FB - #Learn Before Flight. Wszelkie pytania można kierować również na adres: lbfexperts@gmail.com

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus