Przygotowania do Red Bull X-Alps 2021 – najtrudniejszego wyścigu przygodowego na świecie

Red Bull X-Alps (fot. Red Bull Content Pool)

Wkrótce rozpocznie się okres przyjmowania zgłoszeń do przyszłorocznej edycji najtrudniejszego rajdu przygodowego świata.

W 2021 roku Red Bull X-Alps odbędzie się po raz dziesiąty! Ten rozgrywany co dwa lata wyścig, którego liczącą zwykle około 1000 km trasę, przebiegającą przez największe góry Europy, trzeba pokonać pieszo lub na paralotni, nie bez powodu nazywany jest najtrudniejszym rajdem przygodowym na świecie. Aplikację, żeby w nim wystartować, można złożyć w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r.

Najcięższy wyścig przygodowy na świecie powraca po raz dziesiąty, a poziom emocji już zaczyna rosnąć. Nowa trasa przyniesie nowe wyzwania. Czekamy na nową trasę, nowe punkty zwrotne i oczywiście nowych sportowców.

Czy uważasz, że masz wszystko, czego potrzeba, aby wędrować i lecieć ponad 1000 km przez Alpy? Myślisz, że możesz zastąpić Chrigela Maurera, mistrza 6 edycji? Jeśli czujesz się gotowy na to ekstremalne wyzwanie, zakreśl w kalendarzu od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r., abyś miał wystarczająco dużo czasu, aby rozpocząć przygotowywanie aplikacji do Red Bull X-Alps 2021.

„Wybór sportowców jest niezwykle trudny i stanowi jeden z najważniejszych aspektów zawodów. Nie chodzi tylko o to, żeby się tam dostać i latać. Potrzeba siły zarówno ciała, jak i umysłu, aby motywować się do walki każdego dnia, czasem aż przez dwa tygodnie”, wyjaśnia dyrektor wyścigu Christoph Weber.

Jeśli jest jedno wydarzenie, o którym można powiedzieć „wszystko może się zdarzyć”, to jest to na pewno Red Bull X-Alps. Wszystko, co można sobie wyobrazić, wydarzyło się w edycji 2019, od dzikich warunków pogodowych po wykończające nerwowo lądowania w wąwozach – to był wyścig, o którym należy pamiętać. Po raz kolejny Chrigel Maurer (SUI1) zajął pierwsze miejsce w niewiarygodnym czasie 9d 3h 6m. Na drugim miejscu znalazł się francuski debiutant Maxime Pinot (FRA4), a podczas szalonego zwrotu wydarzeń walka o trzecie miejsce rozegrała się między Paulem Guschlbauerem (AUT1) a Benoit Outters (FRA1).

Przygotowania do rajdu Red Bull X-Alps to ciężkie treningi każdego dnia zarówno wytrzymałościowe, techniczne, jak i mentalne. Tak naprawdę cały swój czas kandydaci na uczestników poświęcają na doskonalenie formy. To jest też czas na stworzenie zespołu. W tych zawodach bardzo liczy się drużynowe współdziałanie, bo codziennie trzeba podejmować mnóstwo decyzji taktycznych, często w trudnych warunkach pogodowych, terenowych i pod wpływem zmęczenia. Każdy zespół ma oficjalnego kibica, kogoś, komu dosłownie można zaufać w swoim życiu. Praca kibica jest niestrudzona. Pełni różne role, od kucharza po kierowcę, od stratega po meteorologa, zwykle mniej śpi niż sportowiec.

Ten rozgrywany co dwa lata wyścig, którego liczącą zwykle około 1000 km trasę, przebiegającą przez największe góry Europy, trzeba pokonać pieszo lub na paralotni, nie bez powodu nazywany jest najtrudniejszym rajdem przygodowym na świecie.

Aplikację, żeby w nim wystartować, można będzie złożyć w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2020 r. na stronie www.redbullxalps.com

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus