Przed nami lotniczy weekend

Impreza lotnicza

Zbliżający sie weekend będzie obfitował w imprezy lotnicze. W związku z tym specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy skrócone zestawienie miejsc i imprez wartych uwagi w nadchodzących dniach

  • Zakończenie 17 Szybowcowych Mistrzostw Europy

Zapraszamy wszystkich na uroczyste zakończenie Mistrzostw (sobota, 20 lipca 2013 roku, godz. 20:00, Lotnisko Michałków), które zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż są ogromne szanse na polski akcent na podium w każdej klasie.


 


  • Parada lotnictwa Marynarki Wojennej

W sobotę (20 lipca) w Pucku odbędzie się festyn rodzinny z okazji święta lotnictwa morskiego. W trakcie festynu, około godziny 12.30, na Plaży Zielonej położonej wzdłuż ul. Żeglarzy będzie można zobaczyć paradę lotnictwa Marynarki Wojennej. Przelot nad Zatoką Pucką wykonają załogi śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ oraz samolotów patrolowych Bryza.

Czytaj więcej o tej imprezie


 


  • 3 Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski.

W dniach 17-21.07 2013 na lotnisku w Łososinie Dolnej będą rozgrywane 3 Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski. Organizatorem zawodów jest Aeroklub Podhalański, przy współudziale Aeroklubu Polskiego i Komisji Samolotowej, a także Województwa Małopolskiego.

Kierownikiem Zawodów będzie Pan Roman Matyjewicz, Sędzią Głównym Zawodów Pan Robert Kielar, a Przewodniczącym Jury Pan Ryszard Ptaszek.


 
 


  • Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców

W imieniu Organizatorów – Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego oraz Aeroklubu Polskiego serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów w konkurencjach F3C i F3N. Impreza odbywa się na lotnisku Kruszyn w dniach 19-28 lipca.

Program Mistrzostw znajdziesz tutaj


  • Konkurs fotograficzny "Piotrkowskie lotnisko w obiektywie"

Przypominamy wszystkim pasjonatom fotografii, że do 22 lipca trwa konkurs "Piotrkowskie lotnisko w obiektywie". Konkurs jest związany z obchodami 100 lecia lotnictwa w regionie. Nagrodą główną w konkursie jest certyfikowany kurs szybowcowy do zrealizowania w Aeroklubie Ziemi Piotrkowskiej. 

Więcej o konkursie przeczytasz tutaj  • Bułgaria: 13. Paralotniowe Mistrzostwa Świata

W bułgarskim mieście Sopot obywają się właśnie 13. Paralotniowe Mistrzostwa Świata. Zawody rozpoczęły się 13 lipca i potrwają do 26 lipca.


 


  • Finlandia: Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej

18 lipca oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej w fińskiej miejscowości Oripaa. Zmgania pilotów potrwają do 27 lipca br. W mistrzostwach Polskę reprezentuje 7 pilotów w klasie advanced oraz 3 pilotów w klasie unlimited.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

 

 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus