Problemy z dostępnością paliwa AVGAS 100LL

OBR Płock / Petrolot

Jak pisaliśmy już wcześniej, wystapił przestój produkcji paliwa AVGAS 100LL w Ośrodku Badawczo Rozwojowym Przemysłu Rafineryjnego w Płocku. Ośrodek od trzech tygodni nie otrzymał dostaw potrzebnych do produkcji tego paliwa surowców. O planowanej przerwie w dostawie, firma poinfomrowała odbiorców z odpowiednim wyprzedzeniem.

Producent nie jest w stanie określić terminu zwłoki ze względu na brak dostaw potrzebnych surowców. Na realizację czekają zamówienia na 250 tys. litrów tego paliwa.

O sytuację związaną z nadmienionym paliwem spytaliśmy również PETROLOT.

Otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

W związku z przedłużającym się okresem znaczących ograniczeń dostaw i brakiem możliwości zakupu przez PETROLOT benzyny lotniczej AVGAS 100 LL bez akcyzy u jedynego dostawcy ww. produktu w Polsce, informujemy, iż sprzedaż paliwa AVGAS we wszystkich filiach PETROLOT będzie odbywać się do osiągnięcia stanu minimalnego, jakim jest 1 000 litrów.

Powyższa ilość przeznaczona jest wyłącznie do dyspozycji służb ratowniczych.

Bieżące informacje dotyczące ograniczeń w tankowaniu benzyny lotniczej bez akcyzy w poszczególnych filiach PETROLOT dostępne są na stronie internetowej www.petrolot.pl.

Informujemy, iż w stałej sprzedaży dostępna jest benzyna lotnicza z akcyzą, w cenie powiększonej o odprowadzony podatek akcyzowy.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus

Komentarze

Szanowni Państwo,
Próbujemy dziś przyjrzeć się problemom z dostępnością paliwa 100LL, o których Państwo piszą.
Będę zobowiązany za szczegółowe informacje.
Pozdrawiam,
Patrycjusz Wyżga
reporter TVN CNBC
p.wyzga@tvn.pl

Emisja materiału poświęconego problemowi dziś po 19:30 w TVN CNBC.
Także live w internecie: www.tvncnbc.pl

A czy będzie offline, bo nie zdążyłam zobaczyć :-)

Było, było, widziałem :)

Ok, ale przecież jest jesscze Lotos, oni nie robią Avgasu?

Mozebytak REDAKCJA łaskawie zadala pytanie PRODUCENTOWI czyli OBR a nie POŚREDNIKOWI czyli Petrolotowi? Mysle ze moznaby sie dowiedziec wiecej w ten sposob.

Zadawanie pytan zaprzyjaznionym osobom jest pojsciem na latwizne.

Drogi Anonimie,
Odbiorcy paliwa, dostali wcześniej informacje o planowanych przerwach w dostawie paliwa, spowodowanej koniecznością przeglądu linii produkcyjnej. Jest to przerwa technologiczna, nie polityczna. Informacje mamy prosto z OBR.
Pozdrawiamy,
Redakcja

to żadna przerwa technologiczna - nie potrafiono zapewnić odpowiedniej ilości surowców do produkcji paliwa i tyle.

Przepraszam ale mamy dość intensywny koniec sezonu gdzie zapotrzebowanie na benzynę jest wciąż duże. Konserwację linii mogli sobie zrobić w zimie albo późną jesienią a nie teraz. I to w sytuacji gdzie wszyscy są uzależnieni od jednego dostawcy. Rozumiem jakby było 5 producentów i jeden chce przeglądać linie ale w monopolu to śmierć dla branży. Poza tym nie każdy mógł zrobić zapasy bo nie każdy ma odpowiedniej wielkości zbiorniki do przechowywania. Moim zdaniem zostało to źle zaplanowane i branża GA ponisła przez to straty, który nikt oczywiście nie pokryje.

Pytam się, gdzie jest minister skarbu? Przecież to jest jakaś kpina. Jak się dzisiaj paliwo skończy na Babicach, to dopiero będzie raban, bo jak w połowie kraju nie można zatankować, to mają to w d....

Kiedyś za coś takiego była kula w łeb.

Mam dziurę w mózgu - pewnie od tego internetu - i jakoś wykoncypować nie mogę jakie to nasze służby ratownicze potrzebować mogą 1000 l AVGASu

JAK TO JEST ŻE Z AKCYZĄ aVGASS JEST!!!HE HE HE w każdych iloiściach hi hi hi

to proste - zabrakło innych składników do produkcji Avgasu niż akcyza. Akcyza jesty dostępna w dowolnej ilości...

mamy NIE rzondy P latformy O szustófff
niedługo PO każemy!!!

Sytuacja wyglada podobnie z paliwem do Rotaxow - OBR 85UL.