Próba ustanowienia rekordu świata podczas BALTIC WINGSUIT MEET 2021

BALTIC WINGSUIT MEET 2021

Strefa Baltic zaprasza na Baltic Wingsuit Meet, które w dniach 23-27 sierpnia 2021 r. odbędzie się na terenie lotniska Aeroklubu Elbląskiego w Elblągu. Głównym celem imprezy jest ustanowienie nowego rekordu świata lotu przy samolocie 18 wingsuiterów i pobicie obecnego rekordu o 4 osoby (poprzedni był zorganizowany w Algarve przez Daniela Ossio ze Szwajcarii).

Przedsięwzięcie będzie miało status Bootcamp Wingsuit Boogie i będzie obejmowało liczne atrakcje, które zwykle są organizowane osobno. W ciągu pięciu dni sierpnia wykonane zostanie wspólnie około tysiąca skoków w różnych formacjach wingsuit składających się od 9 do 18 osób + samolot.

Skład będzie międzynarodowy. Jak na razie swój udział potwierdzili skoczkowie z Polski, Norwegii, Kanady, Austrii i Szwajcarii, a inni kolejnych narodowości czekają na ostateczną decyzje odnośnie możliwości przyjazdu (związaną z COVID-19).


Główne atrakcje Baltic Wingsuit Meet (większość nie miała jeszcze miejsca w Polsce):

  • Planowane są skoki nad miastem formacją w nocy w oświetlonych kombinezonach
  • Planowane są loty skoczka wykorzystującego ekstremalnie szybki spadochron w formacji - XRW
  • Planowany jest przelot nad Zalewem Wiślanym - Krynica - Kadyny z lądowaniem na plaży
  • Planowany jest przelot w formacji z samolotem AWF i ustanowienie nowego rekordu świata.

W porównaniu do zeszłorocznej edycji imprezy tegoroczna obejmuje:

  • dwa samoloty
  • ponad dwa razy więcej uczestników (27)
  • dwa razy więcej dni lotów
  • plan ustanowienia Rekordu Świata
  • dwóch profesjonalnych load organizatorów z zagranicy

Wydarzenie nie ma charakteru otwartego dla ludzi. Jego celem jest, aby miasto pokazało się na lotniczej mapie Polski oraz aby jego mieszkańcy częściej spoglądali w niebo wyszukując spektakularnych widoków i specyficznego dźwięku samolotu (technika pilotażu). Wyrzuty i przeloty będą wykonywane wprost nad miastem.


Przedsięwzięcie wspierają m.in. Airglide Wingsuits, DEEM Flywear, Aerodyne, Skylark Parachutes, Paragela Manufactura, Flyspot, Redbull, Atair Canopies, Icarus World, Lech Free, a patronatem medialnym objął je portal dlapilota.plWięcej informacji na temat Baltic Wingsuit Meet 2021 dostępne jest tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus