Pożegnalny lot na B787 kapitana Mariana Wieczorka

Marian Wieczorek w kokpicie B787, fot. WAS

Za nami dzień pełen wzruszeń oraz podziękowań dla kapitana Mariana Wieczorka - wieloletniego pilota i instruktora samolotu Boeing 767 oraz Boeing 787 w LOT Polish Airlines.

29 sierpnia, tuż po lądowaniu na Lotnisko Chopina, oprócz salutu wodnego, który jest uczczeniem przejścia na emeryturę pilotów oraz swego rodzaju tradycją, pracownicy WELCOME Airport Services wspólnie z synem pana Mariana - Piotrem Wieczorkiem, Prezesem Zarządu firmy, czekali na kapitana z niespodzianką.


18 sierpnia Krakow Airport również pożegnało pochodzącego z Krakowa kapitana Polskich Linii Lotniczych, dziękując mu za jego wieloletnią służbę.


Kapitan Marian Wieczorek w latach 1982-1992 był członkiem reprezentacji narodowej. Wywalczył wówczas medale w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce.


Kapitan Wieczorek to również pilot sportowy, który startuje w mistrzostwach rajdowo nawigacyjnych oraz w lataniu precyzyjnym. Ponadto jest pilotem szybowcowym oraz członkiem rodzinnego zespołu Wieczorek Flying Team, z którym wywalczył ponad 50 indywidualnych medali Mistrzostw Świata i Europy.


Panie Kapitanie, raz jeszcze dziękujemy!:)

Źródło: Welcome Airport Services
comments powered by Disqus