Postępują prace montażowe pierwszego produkcyjnego L-39NG

AERO Vodochody L39NG

Firma Evektor-Aerotechnik dostarczyła kolejne sekcje kadłuba na linię montażową L-39NG w fabryce w Kunowicach w Czechach. Jak informuje koncern Aero Vodochody, prezentacja pierwszego gotowego produkcyjnego egzemplarza zaplanowana została na październik 2018 r.

Podczas targów lotniczych Farnborough Air Show w czerwcu br., producent ogłosił podpisanie umów handlowych na L39NG z dwoma nowymi klientami, SkyTech z Portugalii i RSW Aviation ze Stanów Zjednoczonych.

Włączając w to umowę podpisaną z Senegalem, firma posiada obecnie zamówienia na 38 samolotów tego typu. L-39NG to nowoczesny, lekki samolot bojowy, który może być wykorzystywany także jako odrzutowiec szkoleniowy. Jest następną generacją L-39 Albatros, który był użytkowany w siłach powietrznych ponad 30 krajów.


L-39NG ma przeprojektowany płatowiec o zmniejszonej masie i zwiększoną żywotność, jest napędzany przez nowy silnik Williams FJ44-4M i wyposażony w nowoczesną zintegrowaną cyfrową awionikę. Firma Evektor, kooperant projektu, to czeski producent samolotów z prawie 50-letnim doświadczeniem w branży.

Źródło: Evektor
comments powered by Disqus