Polska legislacja w dziedzinie lotów bezzałogowymi statkami powietrznymi dostrzeżona na świecie

DroneRadar w unmannedairspaceDR

Miło nam poinformować, iż aplikacja DroneRadar, do której powstania przyczynił się portal dlapilota.pl, zdobywa coraz większe uznanie poza granicami naszego kraju. 21 lutego, na łamach brytyjskiego portalu unmannedairspace.info ukazał się wywiad z Pawłem Korcem, Redaktorem Naczelnym dlapilota.pl oraz twórcą aplikacji DroneRadar.

W ostatnim czasie Polska stała się liderem pod względem wdrażania przepisów dotyczących bezzałogowych statków powietrznych, jak również ilości wydanych operatorom dronów świadectw kwalifikacji. Wszystko to sprawia, że rośnie zainteresowanie rozwiązaniami stosowanymi nad Wisłą. Na szczególną uwagę zasługują nowotworzone przepisy dotyczące lotów poza zasięgiem wzroku BVLOS.

Liczba użytkowników dronów rośnie w tempie lawinowym, tak więc DroneRadar staje się narzędziem, które kompletuje i w czytelny oraz łatwo przyswajalny sposób prezentuje informacje na temat możliwości operowania bezzałogowcami w danym miejscu i czasie.

Z rozmowy możemy się dowiedzieć o pomyśle na aplikację i początkach jej rozwoju, aktualnie stosowanych w niej rozwiązaniach, a także jej znaczeniu dla ogólnego zwiększania bezpieczeństwa wszystkich użytkowników przestrzeni powietrznej. Czytelnika mogą również zainteresować informacje na temat przyszłych funkcjonalności i ogólnego kierunku rozwoju DroneRadar.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Pawłem Korcem (w jęz. angielskim), który dostępny jest tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus