23 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym

Polacy Mistrzami Świata w Lataniu Precyzyjnym!

W dniach od 24 lipca do 6 sierpnia w austriackim Flugsportzentrum Spitzerberg odbywają się 23 Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym, w których biorą udział zawodnicy z 15 krajów, a Polacy bronią tytułu mistrzowskiego.

Po rozegraniu trzech konkurencji nawigacyjnych i jednej lądowań, Polska zajęła pierwsze miejsce drużynowo, a wszystkie miejsca podium przypadły naszym zawodnikom: pierwsze zajął Krzysztof Skrętowicz, drugie Janusz Darocha, a trzecie Michał Wieczorek. Na czwartym miejscu uplasował się Bolesław Radomski. Tym samy polska ekipa powtórzyła sukces z poprzednich mistrzostw i obroniła tytuł.

Pełne wyniki rywalizacji:

Przypomnijmy, iż podczas zawodów w Austrii nasz kraj był reprezentowany przez Bolesława Radomskiego (Aeroklub Pomorski), Janusza Darochę (Aeroklub Częstochowski), Michała Wieczorka (Aeroklub Krakowski), Krzysztofa Skrętowicza (Aeroklub Częstochowski), Marcina Skalika (Aeroklub Częstochowski), Marcina Chrząszcza (Aeroklub Wrocławski) oraz Krzysztofa Wieczorka (Aeroklub Krakowski).

W naszej reprezentacji znaleźli się również pomocnicy: Żaneta Banaśkiewicz, Krzysztof Niewiadomski oraz Maciej Stroiński, sędzia międzynarodowy - Marian Wieczorek oraz Team Manager - Krzysztof Sondej.