Pilot grupy akrobacyjnej Twin Tigers zginął w wypadku w USA

Mark Nowosielski, pilot Twin Tigers, fot. airshowstuff

25 stycznia, w hrabstwie Coweta w stanie Georgia w wypadku samolotu Bushby Mustang II zginął Mark Nowosielski, pilot zespołu akrobacyjnego Twin Tigers oraz syn jego kolegi z zespołu, Mark Sorenson, Nathan.

Lot nie był częścią ćwiczeń lub występu w pokazach lotniczych. Według doniesień lokalnych mediów, Mark testował właśnie zakupionego Mustanga II, dwumiejscowy samolot zbudowany amatorsko, zbliżony do serii RV oferowanej przez firmę VAN.

Mark był absolwentem Embry Riddle Aeronautical University i zaczął wykonywać loty akrobacyjne w 2006 r., ostatecznie stając się członkiem US Unlimited Aerobatic Team. W ramach zespołu Twin Tigers otrzymał nagrodę Bill Barber 2019 za pokaz, który wykonał w lipcu ubiegłego roku. Obejmował on loty dwóch Jaków-55 malowanych w charakterystyczne tygrysie paski i wyposażone w specjalne generatory dymu. Podczas nocnych pokazów Mark latał swoim Jakiem ze światłami LED, podkreślającymi obrys skrzydeł i kadłuba. Mark był także pilotem Boeinga 737 w liniach Southwest Airlines.

Więcej informacji na temat tego wypadku dostępnych jest na stronie Aviation Safety

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus