Piloci Air India masowo rezygnują z pracy

Flota należąca do Air India

Narodowy przewoźnik Indii, Air India (AI) stoi w obliczu masowych rezygnacji pilotów, którzy są niezadowoleni z wysokości ich zarobków i braku możliwości awansu.

Około 120 pilotów latających na A320 złożyło w ostatnim czasie rezygnację po tym, jak ich żądania dotyczące podwyżki wynagrodzeń i awansu nie zostały uwzględnione przez zarząd Air India. Stało się to również w związku z decyzją rządu o rozpoczęciu procesu zbycia udziałów linii, która posiada olbrzymie długi.

Jeden z pilotów tłumaczył „Kierownictwo AI powinno wysłuchać naszych argumentów. Oczekiwania pilotów dotyczące podwyżek wynagrodzeń i możliwości awansów nie są realizowane już od długiego czasu i zarząd nadal nie daje pewności, że zostaną one uwzględnione w przyszłości”. Dodał, że piloci muszą się zmagać z przeciwnościami losu, ponieważ muszą spłacać ogromne kredyty, a nie otrzymują pensji na czas.

Piloci w Air India początkowo otrzymują pięcioletni angaż z niskim wynagrodzeniem, ale z perspektywą na podwyżki i awans w miarę zdobywania doświadczenia. Niezadowoleni piloci są pewni, że dostaną pracę u innych przewoźników ponieważ na rynku jest popyt na lotników, a obecnie A320 użytkują też inne miejscowe linie lotnicze, w tym IndigoAir, GoAir, Vistara i Air Asia.

Na pytanie, czy operacje głównego Indyjskiego przewoźnika ucierpią z powodu niedoborów pilotów, rzecznik Air India powiedział, że aktualnie linia ma nadwyżkę pilotów i siatka połączeń nie będzie ograniczana z tego powodu. 

Źródło: indiatimes.com
comments powered by Disqus