Pajlot Apps – nowa aplikacja dla pilotów GA

Pajlot Apps

Pajlot Apps to projekt stworzony przez osobę, która na co dzień pracuje w środowisku lotniczym i od środka poznała potrzeby pilotów. Dostrzegła ona niszę panującą na rynku polskich aplikacji mobilnych kierowanych do tego wąskiego środowiska.
 
Dostępnych jest już kilka aplikacji na platformę iOS (w wersji 10.0+) zarówno w formie darmowego oprogramowania, jak i płatnych wersji z ich pełną funkcjonalnością.

Jest to między innymi kalkulator lotniczy Pajlot E6B dzięki któremu z łatwością można wyznaczyć takie parametry lotu jak prędkość, pokonany dystans, czas lotu, długotrwałość, kąt znoszenia czy składowe wiatru. Aplikacja w wersji PRO posiada dodatkowo wbudowany kalkulator czasu oraz konwerter jednostek (konwerter w przyszłości będzie poddany gruntownej przebudowie i aktualizacji).

Kolejną przydatną pilotom aplikacją jest kalkulator czasu Pajlot TimeCalc, który pozwala na dodawanie i odejmowanie wartości czasu. Za minimalną opłatę dostępny jest także w wersji PRO, która umożliwia dodatkowo mnożenie oraz dzielenie.


Prowadzone są także prace nad czytnikiem depesz METAR oraz TAF polskich lotnisk wojskowych. Owocem tych wysiłków jest aplikacja Pajlot AeroWx. Na chwile obecną aplikacja jest we wczesnej fazie rozwoju. Pobiera ona depesze METAR ze wszystkich wojskowych lotnisk w Polsce i umieszcza je w formie przejrzystej listy z rozwiją treścią. Twórca aplikacji planuje w przyszłości włączyć moduł pogodowy do aplikacji Pajlot E6B Pro tak, aby była ona wszechstronnym narzędziem zawierającym wszystkie rozwijane funkcjonalności na pulpicie iPhone’a lub iPad’a.


Mimo iż, oprogramowanie jest kierowane głównie do odbiorców z Polski, każda aplikacja jest dostępna w wersji angielskiej.

Darmowe wersje aplikacji są wyposażone w mały baner reklamowy, który nie powinien przeszkadzać w czasie ich użytkowania. Jest to spowodowane koniecznością minimalizowania kosztów ponoszonych z tytułu umieszczania aplikacji w App Store.


Gdyby ktoś był zainteresowany dołączeniem do projektu w celu rozpoczęcia migracji aplikacji na platformę Android oraz Windows Phone, twórca prosi o kontakt (LINK).

Aplikacje dostępne są tutaj (LINK)

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus