Odwoływane sesje LKE – stanowisko ULC

Urząd Lotnictwa Cywilnego

Kilka dni temu Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, iż ze względu na dynamiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 oraz decyzję Prezesa Rady Ministrów o konieczności ograniczenia pracy stacjonarnej w administracji publicznej, nastąpią zmiany pracy w ULC. Restrykcje zostały wprowadzone na okres od 2 do15 listopada br.

Co istotne, została odwołana listopadowa sesja egzaminacyjna LKE, podobnie jak egzaminy językowe KSEJ (zarówno w siedzibie ULC, jak i w pozostałych lokalizacjach) oraz dla kandydatów na operatorów kontroli bezpieczeństwa.

W związku z powyższym zapytaliśmy Rzecznika Prasowego ULC, czy Urząd ma pomysł, jak w przyszłości rozwiązać kwestię odwoływanych egzaminów. W imieniu P. Rzecznik, otrzymaliśmy odpowiedź z działu prasowego ULC:

„Epidemia koronawirusa bardzo utrudniła życie wszystkim i zarówno lotnictwo jak i inne sektory, muszą sobie radzić z rutynowymi procedurami w nowy, optymalny sposób, niezagrażający bezpieczeństwu, stosując się do wprowadzanych w całym państwie obostrzeń.

W ostatnim czasie odwołana została październikowa sesja egzaminacyjna, a następnie, ze względu na dalsze dynamiczne rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 oraz decyzję Prezesa Rady Ministrów o konieczności ograniczenia pracy stacjonarnej w administracji publicznej w Polsce, w trosce o bezpieczeństwo, anulowane zostały również wszystkie egzaminy w listopadzie.

W przypadku osób, dla których listopad był ostatnim możliwym do zdawania miesiącem, ważność egzaminów zostaje automatycznie przedłużona o kolejny miesiąc. Odnośnie planu na następne miesiące, czekamy na decyzje EASA, które zostaną podjęte w najbliższych dniach.

Wszystkie procedury odnośnie licencjonowania personelu lotniczego, tj. egzaminów czy przedłużania ważności szkoleń w kolejnych miesiącach, zależą od ustaleń i decyzji EASA, regulującej przepisy europejskie, obowiązujące we wszystkich państwach członkowskich. To ta organizacja jest instytucją decyzyjną w zakresie wszelkich systemowych regulacji, w tym wprowadzenia ewentualnego nowego systemu licencjonowania, metodologii i harmonogramów sesji.

Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie z EASA i gdy tylko zapadną decyzje, bezzwłocznie przekażemy je do wiadomości publicznej.

Do czasu poznania i ogłoszenia nowych wytycznych, Biuro Prasowe Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w komunikacji ze szkolącym się personelem lotniczym, apeluje do wszystkich zainteresowanych o cierpliwość i śledzenie oficjalnych komunikatów Urzędu”.


Czytaj również:
Informacja dla Klientów ULC

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus