Nowości z AERO 2013: Mobile FlightDeck VFR Jeppesena

Mobile FlightDeck od Jeppesena

Mobile FlightDeck VFR jest zupełnie nową mobilną aplikacją pomocną podczas planowania i wykonywania lotu VFR, dostępną na urządzenia iOS. Podczas tegorocznych targów AERO Friedrischafen, autorzy aplikacji opowiadali o niej tak: „ten produkt stworzyliśmy od zera, posługując się doświadczeniami i sygnałami naszych odbiorców. Każdy kto użyje tej aplikacji po raz pierwszy, zauważy kolosalną różnicę w stosunku do poprzednich produktów Jeppesena”. I ta wypowiedź zdaje się być prawdziwa. ”Lekki” i szybki interfejs aplikacji sprawia miłe wrażenie. Mobile FlightDeck VFR spełnia funkcję tzw. „moving map” podczas lotu podając potrzebne informację. Co zatem wzbudziło wrażenie? W końcu pojawiła się elektroniczna mapa, której poziom szczegółowości zależy od powiększenia (koniec z podkładem mapy w postaci pliku graficznego). Tzw. „zoom” umożliwia powiększenie do poziomu dróg kołowania.

Po drugie możliwość zmiany planu lotu na aktywnym Flight Planie. Wystarczy przyłożyć palec w wybranym punkcie do aktywnej trasy i zmienić jej drogą. Funkcja banalna ale efekt super.

Mobile FlightDeck VFR jest częścią strategii firmy w upowszechnianiu Electronic Flight Bag (EFB). Podczas tworzenia oprogramowania wykorzystano doświadczenia ponad 500 pilotów GA z całego świata.

Oprogramowania zawiera również część tekstową Manual and Text.

Według zapewnień Jeppesena dane będą aktualizowane w cyklu AIRAC i z każdym miesiącem będzie powiększana baza aeronautyczna. Miejmy nadzieję, że uda się porozumieć korporacji z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej aby Polska dołączyła do oprogramowania Mobile FlightDeck VFR Jeppesena.

Pierwsza wersja dostępna w Maju będzie obejmowała zasięgiem: Niemcy, Austrię i Szwajcarię. Integracja z wizualizacją pogody i uwzględnieniem pogody podczas planowania pojawi się w drugiej kolejnej wersji.

Oprogramowanie będzie dostępne w Apple Store a aktualizację danych aeronautycznych będzie można zakupić u autoryzowanych dilerów.

Czytaj również na: www.jeppesen.com/flitedeck-vfr

Przypis redakcji: Przepraszamy za słabą jakość materiałów graficznych będących zdjęciami prezentacji

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus