Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej DEVA 2019

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej DEVA 2019 (fot. Sławomir Cichoń/FB)

Dziś, 18 lipca, rozpoczęły się 22. Mistrzostwa Świata w Akrobacji Szybowcowej DEVA 2019. Zawody odbędą się na lotnisku Deva (LRDV), położonym około 160 km na południowy zachód od Cluj-Napoca i 400 km na północny zachód od Bukaresztu, który jest stolicą Rumunii.

Mistrzostwa są zorganizowane przez Aeroklub Rumuński i Rumuńską Federację Lotniczą. Odbędą się pod patronatem FAI. Piloci będą rywalizować w klasach Unlimited i Adwanced.

Do udziału w zawodach zgłosiło się piąćdziesięciu dwóch pilotów z trzynastu krajów: Austrii, Czech, Francji, Japonii, Litwy, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Szwecji, USA, Węgier oraz Włoch. Polskę reprezentować będzie sześciu pilotów. W klasie Unlimited zaprezentują się: Stanisław Makula, Jan Makula i Piotr Lewandowski. Natomiast w klasie Adwanced kunszt akrobacji lotniczej zaprezentują: Patrycja Pacak, Sławomir Cichoń, Wojciech Gałuszka.

17 lipca o godz. 18:00 odbyła sie ceremonia otwarcia Mistrzostw. Zawody rozegrane zostaną wraz z 10. Mistrzostwami Świata w Akrobacji Szybowcowej Advanced i potrwają do 28 lipca.

Zachęcamy do śledzenia rywalizacji pilotów. Strona zawodów: www.wgac2019.ro

 

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus