Samoloty na lotnisku Deva (fot. World Aerobatics/FB)

Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w Rumunii zakończone

W dniach 4-10 września 2021 r. w mieście Deva w zachodniej Rumunii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate.

W rywalizacji wzięło udział 22 pilotów z 7 krajów: Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentowało czterech pilotów: Maciej Kulaszewski, Wojciech Kotulski, Dariusz Mazur oraz Patryk Oloś, którzy latali samolotami: GenPro, Extra NG, Extra 330LC.

Podczas Mistrzostw rozegrano cztery konkurencje. Piloci polecieli jeden program Free Known oraz trzy programy Free Unknown.

W klasyfikacji indywidualnej 1 miejsce ze złotym medalem i tytułem Mistrza Europy w klasie Intermediate wywalczył, lecąc samolotem Sukhoi 26M, Ivan Barsov (Rosja), który łacznie zgromadził 8291.82 punkty. Ivan wygrał dwie z czterech konkurencji, a w dwóch konkurencjach uzyskał drugi wynik. Drugie miejsce zajął Alexander Vasilyev (Rosja), który wystąpił na samolocie Sukhoi 26M, z wynikiem 8288.67 punktów. Na trzecim miejscu podium stanął Dan Stefanescu (Rumunia), który lecąc samolotem Sukhoi 31 po czterech konkurencjach 8184.59 punktów.

(fot. World Aerobatics/FB)

Indywidualnie Dariusz Mazur sklasyfikowany został na 5 miejscu, Maciej Kulaszewski zajął 8 miejsce, Wojciech Kotulski 12, a Patryk Oloś 19. Pełne wyniki indywidualnie TUTAJ.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli piloci z Rosji. Drugie miejsce wywalczyła drużuna z Rumunii. Polscy piloci w składzie Dariusz Mazur, Maciej Kulaszewski i Wojciech Kotulski wywalczyli drużynowo brązowy medal. Pełne wyniki drużynowo TUTAJ.