Przejdź do treści
Źródło artykułu

Michelin dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych

Michelin dostarczył Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych 275 tysiecy opon. 10-letni kontrakt na dostarczanie US Navy opon obowiązuje od 2001 roku. Michelin jest od tego czasu wyłącznym dostawcą opon dla tej formacji wojsk amerykańskich.

Dzięki kontraktowi, Michelin jest od 2001 roku jedynym dostawcą opon dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z kontraktem, Michelin powinien dostarczyć opony do dowolnego punktu na świecie, w tym na lotniskowce znajdujące się na morzach i oceanach, w ciągu 4 dni od złożenia zamówienia.

Kontrakt podpisany został najpierw na 5 lat z dwiema opcjami na kolejnych 10 lat. Pierwsza opcja została wykorzystana. Jeśli druga opcja również zostanie wykorzystana, to cały 15-letni kontrakt będzie wart ok. 266 milionów dolarów amerykańskich.

Dzisiaj, po dziewięciu latach obowiązywania kontraktu, potwierdzają się słowa Billa Van Somerena, ówczesnego wiceprezesa Michelin Aircraft Tire d.s. światowego marketingu i sprzedaży, który powiedział, że „Kontrakt pomiędzy Michelin Aircraft Tire a US Navy jest dowodem na to, że Michelin jest zdolny dostarczać swoje produkty i usługi na globalną skalę”.

Od czasu podpisania umowy Michelin dostarczył do US Navy 275 tys. opon w ramach 86 tys. zamówień z najróżniejszych miejsc na świecie. Prawie 99 procent z nich zostało dostarczonych na czas i co warto podkreślić – żadne zamówienie nie zostało zwrócone.

Admirał Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, John Goodwin, dziękował Michelin i jego pracownikom, podczas Tygodnia Marynarki Wojennej w Greenville w Południowej Karolinie, za wsparcie Armii, a zwłaszcza Marynarki, podkreślając, że ponad połowa z 280 okrętów floty znajduje się na morzu i może wymagać dostarczenia opon w każdym momencie.

Kapitan Thomas Halley, oficer Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, który jest odpowiedzialny za odbiór niektórych zamówień powiedział „Wypełnianie postanowień kontraktu przez Michelin jest niesamowite. Otrzymywanie opon na czas, nie jest dla nas żadnym problemem.”

Na zdjęciu F/A 18 Hornet z oponami Michelin.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony