LPR: Kolejny tydzień z dużą ilością lotów ratujących życie

Śmigłowiec EC 135 należący do LPR

Miniony tydzień wymagał od załóg Lotniczego Pogotowia Ratunkowego jeszcze większego zaangażowania w ratowanie życia.

Tylko w ubiegłym tygodniu 22 śmigłowce LPR wykonały 285 lotów do wypadków, zachorowań oraz transportów międzyszpitalnych – o siedem lotów więcej z porównaniu do poprzedniego tygodnia. Z tego najwięcej należało w minionym tygodniu znów do załogi "Ratownika3" z Gdańska, która startowała na pomoc 21 razy. Gdańska załoga ma wciąż "pełne ręce roboty", bo nad morzem wypoczywa wielu Polaków.

Drugi wynik pod względem ilości lotów odnotowały załogi "Ratownika4" z Gliwic i "Ratownik13" z Wrocławia, które wykonały po 17 lotów. Trzecia pod względem liczby udzielonych pomocy jest załoga Krakowa, Samoka oraz Gorzowa Wlkp. Wszystkie trzy wykonały po 16 lotów.

Do zadań jak zawsze włączana jest załoga Piaggio P180 Avanti. W ubiegłym tygodniu załogi obu samolotów wykonały po trzy wyloty (transport międzyszpitalny) – o dwa więcej w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Załogi Samolotowego Zespołu Transportowego pozostają w całodobowej gotowości.

W sumie, w minionym tygodniu, wszystkie statki powietrzne LPR wykonały 291 lotów. Powyższa statystyka nie obejmuje lotów odwołanych, niewykonanych, szkoleniowych i technicznych.

Już niedługo załoga "Ratownika2" z Bydgoszczy przeniesie się z bydgoskiego lotniska do nowej siedziby, która jest prawie gotowa. Zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego kosztowała prawie 10 milionów złotych.

Nowa baza to jeden budynek, na który składa się zarówno hangar dla śmigłowca, jak i pomieszczenia warsztatowe do jego obsługi. Hangar będzie wyposażony w platformę elektryczną, na której będzie wyjeżdżał i wjeżdżał śmigłowiec.

Już niedługo komfort pracy bydgoskiej załogi znacznie się poprawi. W nowej Bazie HEMS będą też magazyny i pomieszczenia medyczne, pomieszczenia socjalne, w tym szatnie, pokoje noclegowe dla naszych załóg, kuchnie, łazienki, pomieszczenia administracyjne, biurowe.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus