Lotnicze aukcje dla XX finału WOŚP

WOŚP (logo)

8 stycznia 2012 r. odbędzie się 20, jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na którym tradycyjnie nie zabraknie lotniczych akcentów. Jak co roku będzie można wylicytować lotnicze pamiątki i gadżety, przeloty wszelkiego rodzaju statkami powietrznymi i ogólnie doświadczyć tego, co zwykle nie jest dostępne dla każdego entuzjasty lotnictwa.

Uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń przeznaczonych do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. Zapraszamy do wspólnej zabawy i wsparcia tego szczytnego celu.

Poniżej wybrane lotnicze aukcje wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy:

Czapka kapitańska Tadeusza Wrony
"Szanowni Państwo,z przyjemnością przekazuję na licytację XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy moja czapkę kapitańską, która miałem ze sobą podczas awaryjnego lądowania samolotu Boeing 767 na Lotnisku Chopina w warszawie 1 listopada 2011 roku.

Wierzę, że ta czapka przyniesie dużo radości, pomyślności jak i wysokich LOT-ów osobie, która ja wylicytuje. Co najważniejsze jestem przekonany, że pieniądze z tej aukcji pomogą zakupić najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania życia wcześniaków.

Życzę całej ekipie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powodzenia w pobiciu kolejnego rekordu zebranych środków, a Państwu serdecznie dziękuję za wsparcie akcji i udział w licytacji."

Kapitan Tadeusz Wrona
Polskie Linie Lotnicze LOT

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Przelot grupowy w formacji 3 samolotów AT-3 (3AT-3)

Grupa pokazowa 3AT-3 Team ma zaszczyt zaprosić do udziału w szczytnej licytacji na rzecz WOŚP, w której można wygrać przelot grupowy w formacji 2 samolotów AT-3 (3AT-3) dla 3 osób. Grupa 3at3.pl ma za sobą już wiele pokazów w Polsce, pokazy są bardzo dynamiczne i wykazują kunszt pilotażu. Zwycięzca aukcji będzie mógł doznać niecodziennych wrażeń.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Śmigłowcowa Misja Specjalna Sky Poland do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego

Zarząd Sky Poland oraz Dowództwo Sił Powietrznych mają zaszczyt zaprosić Państwa na jedyną w swoim rodzaju Śmigłowcową Misję Specjalną Sky Poland do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim Zwycięzca tej aukcji wraz z osobą towarzyszącą, jako jedne z nielicznych osób cywilnych, dostąpią prawa wizytacji 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim!

PRZEJDŹ DO AUKCJI


WIML - lot w najnowocześniejszej na świecie wirówce przeciążeniowej – symulatorze lotów

Zwycięzca aukcji będzie mógł poczuć się jak pilot wojskowy zasiadający za sterami samolotu MiG-29 lub F-16, czyli podstawowych samolotach bojowych Sił Powietrznych RP. Na początku, przejdzie rutynowy cykl medycznych badań orzeczniczych mający na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań do latania. Następnie zapozna się ze specyfiką szkolenia pilotów samolotów wysokomanewrowych w środowisku działających przeciążeń, treningu w wykonywaniu różnorodnych misji i zadań bojowych, a także nocnych lotów w goglach noktowizyjnych. Zapozna się również z budową symulatora, zasadami jego użytkowania oraz innymi elementami współczesnego szkolenia i treningu pilotów wojskowych. Po przeszkoleniu będzie mógł odbyć, pod nadzorem instruktora, samodzielny lot w wirówce z przeciążeniami.

Na zakończenie zwycięzca otrzyma pamiątkowy certyfikat.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Lot samolotem CASA – C295M z Krakowa

Siły Powietrzne przekazują na tegoroczną aukcję lot samolotem CASA – C295M z Krakowa. Zwycięzcę aukcji czeka przeżycie podniebnej, żołnierskiej przygody na pokładzie samolotu CASA C-295M. Przygotowanie do wylotu, kołowanie, start i lądowanie w warunkach podczas wojskowej misji transportowej to niezapomniane przeżycie dla każdego pasjonata lotnictwa wojskowego. W trakcie lotu Siły Powietrzne zapewniają możliwość zwiedzenia kabiny pilotów, obserwację działań załogi oraz wykonania pamiątkowych zdjęć z pułapu kilku tysięcy metrów.

Ponadto, dla szczęśliwego zwycięzcy Siły Powietrzne przygotowały:

 • zwiedzanie sali tradycji 8.Bazy Lotnictwa Transportowego, poznanie tradycji jednostki;

 • zwiedzenie domku pilota, w którym piloci przygotowują się do wykonywania zadań;

 • zwiedzanie wieży portu lotniczego, poznanie pracy wojskowych służb ruchu lotniczego;

 • uroczyste certyfikaty z wykonanych w ramach wygranej aukcji zadań wręczone przez dowódcę bazy;

 • pamiątkowy materiał zdjęciowy z pobytu w jednostce.


PRZEJDŹ DO AUKCJI


Przelot szkoleniowym samolotem Zlin

Rektor – Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do licytacji przelotu szkoleniowym samolotem Zlin (dla jednej osoby).

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Przelot szkoleniowym samolotem Diamond

Rektor – Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza w ramach XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przelotu szkoleniowym samolotem Diamond (dla jednej osoby).

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Godzinny lot turystycznym samolotem typu AT-3 – 3 R100 lub AT-4 LSA

Start samolotu z lotniska w Mielcu lub Warszawie (Babice) w uzgodnionym terminie. Przy dobrej pogodzie firma AERO AT Sp. z o.o. z Mielca gwarantuje bardzo miłą podniebną wycieczkę i niezapomniane wrażenia.

PRZEJDŹ DO AUKCJI

Przelot ze spadochronem 2-osobowym typu TANDEM w asyście 6-osobowego team-u Komandosów

Jednostka Wojskowa Komandosów po raz pierwszy przekazuje Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na aukcję przelot ze spadochronem 2-osobowym typu TANDEM w asyście 6-osobowego team-u Komandosów.

Skok odbędzie się z samolotu lub śmigłowca z wysokości 4000m , otwarcie spadochronu nastąpi na wysokości ok. 3800m. W trakcie lotu pokonamy trasę ok. 10km, czas trwania lotu to około 15-20 minut. Na pokładzie statku powietrznego asysta Team-u Komandosów skacze razem ze zwycięzcą aukcji. Po otwarciu spadochronów komandosi tworzą szyk bojowy. Zwycięzca aukcji będzie miał możliwość uczestniczenia w grupowym przelocie, który wykorzystywany jest w trakcie przygotowania komandosów do akcji specjalnych.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Godzinny przelot samolotem Piper Cub nad Warszawą

Osoba, która wygra aukcję będzie miała niepowtarzalną okazję odbycia godzinnego przelotu samolotem Piper Cub i podziwiania Warszawy i okolic z góry.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Lot na monitoring ekologiczny Bałtyku samolotem „Bryza”

Marynarka Wojenna RP oferuje na licytację lot na monitoring ekologiczny Bałtyku samolotem „Bryza” dla jednej osoby. Samoloty tego typu stacjonują na lotnisku Marynarki Wojennej w Siemirowicach.

Zwycięzca aukcji będzie mógł uczestniczyć w locie patrolowym na kontrolę czystości wód Bałtyku w Polskiej Strefie Ekonomicznej. Zapozna się ze specyfiką szkolenia załóg samolotów patrolowo – rozpoznawczych i monitoringu ekologicznego. Pozna budowę, wyposażenie samolotów oraz specyfikę wykonywania lotów patrolowych nad obszarami morskimi.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Lot symulatorem samolotu Bryza

Marynarka Wojenna RP oferuje na licytację lot symulatorem samolotu „Bryza” dla jednej osoby. Symulator znajduje się na terenie lotniska Marynarki Wojennej w Siemirowicach.

Zwycięzca aukcji będzie mógł poczuć się jak pilot lotnictwa morskiego. Zapozna się ze specyfiką szkolenia załóg samolotów patrolowo – rozpoznawczych, monitoringu ekologicznego oraz transportowych na jedynym w kraju i na świecie symulatorze samolotu typu „Bryza”. Pozna budowę urządzenia, zasady jego użytkowania oraz elementy szkolenia personelu lotniczego. Po przeszkoleniu przez instruktora będzie mógł odbyć samodzielny lot symulatorem.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Lot balonem w okolicach Krakowa

Harcerski Klub Balonowy po raz czwarty przekazuje na aukcję WOŚP dwuosobowe zaproszenie do klubu HKB. W tym roku w połączeniu z biurem organizacyjnym zawodów Niebo Otwartej Europy przekazujemy dwuosobowe zaproszenie do Harcerskiego Klubu Balonowego, gdzie zobaczycie jak wygląda dzień klubowicza. Zwycięzca aukcji przejmie obowiązki załoganta ekipy balonowej.

Będzie uczestniczył w najważniejszych etapach przygotowań od momentu spotkania. Przygotowanie sprzętu, start i lot balonem. Zwycięzca weźmie udział w locie wolnym wraz z pilotem w okolicach Krakowa. Miejsce i termin z uwzględnieniem wymogów prawa lotniczego. Podczas lotu zapozna się z metodami nawigacji i techniką lotu. Całość zakończona tradycyjnym chrztem balonowym.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Lot samolotem ultralekkim

Start odbywa się z lotniska w Kruszynie, następnie lecimy w okolice zapory wodnej na Wiśle, później wzdłuż koryta rzeki do Azotów, cały czas podziwiając Włocławek z lotu Ptaka, wracając do Lotniska lecimy po nowobudowanej autostradzie. Jest możliwość robienia zdjęć w czasie całego lotu. Ze swojej strony mogę zapewnić, że jest to wspaniała i niezapomniana przygoda, która warto przeżyć, jednocześnie wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Lot samolotem akrobacyjnym Extra 300L

Zwycięzca aukcji będzie mógł doświadczyć podniebnych akrobacji na jednym z najlepszych dwumiejscowych samolotów akrobacyjnych na świecie. Licytowany lot będzie trwał ok. 25 min.

Jeżeli kiedykolwiek marzyłeś o podniebnych akrobacjach teraz masz szansę spełnić swoje marzenia i wspomóc XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samolot Extra 300L lata z prędkościami do ok. 400km/h prędkości obrotowe w locie dochodzą do 400 stopni na sekundę. Przeciążenia maksymalne mogą sięgać nawet 8G. Lot można zrealizować w terminie od 1 Maja do 30 czerwca 2012 r. na warszawskim lotnisku Bemowo. Po zakończeniu Aukcji skontaktujemy się ze zwycięzcą w celu ustalenia terminu lotu oraz jego szczegółów.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


5-minutowa przygoda z poduszkowcem

Lot w charakterze członka załogi z pilotem oraz próbą samodzielnego sterowania poduszkowcem za jego sterami - uczestnik ma do dyspozycji 1 poduszkowiec na 5 minut.

 • Wylicytowany lot i instruktaż można wykorzystać w Bydgoszczy. Terminy i regulaminy dostępne na stronie: LotyPoduszkowcem.pl i Harmonogram.LotyPoduszkowcem.pl

 • Doskonała zabawa dla każdego,

 • Ekstremalne wrażenia,

 • Pojazd, który unosi się nad ziemią - poduszkowiec o wymiarach 3,3 m na 1,7 m,

 • Ogrzewana kabina w okresie zimowym,

 • Doświadczeni instruktorzy,

 • Lot nad wodą, ziemią lub lodem,


PRZEJDŹ DO AUKCJI


Obiad z pilotami F-16

Siły Powietrzne przekazują na tegoroczna aukcję wspólny obiad z personelem latającym w domku pilota jednej z baz 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego (31 lub 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego do wyboru) od Dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego - gen. bryg. pil. Włodzimierza USARKA. Wspólny posiłek odbędzie się w dogodnym dla zwycięzcy aukcji i personelu latającego terminie; po uprzednim uzgodnieniu daty.

Zwycięzca aukcji musi spełnić następujące warunki:

 • obywatelstwo polskie

 • ubezpieczenie NW.

PRZEJDŹ DO AUKCJI


Sesja zdjęciowa z F-16

Siły Powietrzne przekazują na tegoroczna aukcję "Pod Skrzydłami Jastrzębia" - sesję zdjęciową przy F-16 w jednej z baz 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego (31 lub 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego do wyboru) od Dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Włodzimierza USARKA.

Sesję zdjęciową na terenie bazy wykona członek Stowarzyszenia Miłośników Lotnictwa Wojskowego. Sesja zdjęciowa odbędzie się z zachowaniem warunków bezpieczeństwa na terenie bazy oraz w zgodzie z przepisami w zakresie ochrony informacji niejawnych. Sesja zdjęciowa nie może zawierać obraźliwych treści ani naruszać pozytywnego wizerunku Sił Powietrznych RP.

Zwycięzca aukcji musi spełnić następujące warunki:

 • obywatelstwo polskie

 • ubezpieczenie NW.

PRZEJDŹ DO AUKCJI

Szanowny Internauci! Pewnie to nie wszystkie lotnicze aukcje, które udało nam się znaleźć. Jeśli jest Ci znana taka którą pominęliśmy, dopisz ją w komentarzach na dole strony.

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus