Konferencja Generalna Europejskiej Federacji Mikrolotowej w Warszawie

Mikroloty (fot. emf.aero)

12 października 2019 r. w Warszawie w sali konferencyjnej hotelu Novotel przy ul. 1 Sierpnia 1  odbędzie się Konferencja Generalna Europejskiej Federacji Mikrolotowej EMF. Początek o godz. 9:00.

Konferencja jest forum transferu rozwiązań aplikowanych do poszczególnych państw Europy (OPT – OUT), która jest inicjatywą nadzorów czeskiego i niemieckiego. Polskie władze lotnicze – Ministerstwo Infrastruktury i ULC kontestują zaproszenie do współpracy w tej kwestii.

Wśród tematów, które zostana omówione podczas konferencji znalazły się: polskie przepisy dotyczące mikrolotów; rozwiązania OPT-OUT w Czechach i Niemczech; Medikal dla mikrolotów; nowości w planach przepisów EASA; Nowe wymagania i niebezpieczeństwa dla mikrolotów w dzisiejszej Europie, przyszłość EMF; loty zagraniczne po OPT-OUT; rozwiązania dot. bezpieczeństwa w krajach UE. Przedstawione zostana również raporty poszczególnych państw.

Podczas ubiegłorocznej konferencji zapowiedziano też rozwinięcie w tym roku tematu dot. podniesienia poziomu bezpieczeństwa lotnictwa lekkiego poprzez rozwijanie uświadomienia pilotów o odpowiedzialności osobistej.

Więcej informacji na stronie www.emf.aero

Relacja z ubiegłorocznej konferencji w artykule: Podniesienie mas startowych konstrukcji ultralekkich – jak to się robi w Europie?

Poniżej agenda konferencji w dniu 12 października 2019 r.:

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus